Поранений солдат стягнув з військової частини додаткові виплати через суд у Львові

Військова частина не нарахувала нацгвардійцю додаткові виплати (100 тис. грн на місяць) після поранення у зоні бойових дій. Солдат близько півроку проходив лікування та реабілітацію.

23.01.2025
Поранений солдат стягнув з військової частини додаткові виплати через суд у Львові

До суду звернувся солдат Любомир К., який проходить службу у одній з військових частин Нацгвардії. Він розповів, що у лютому 2024 року отримав поранення після скиду осколкового боєприпасу з ворожого дрона на Запоріжжі. Після цього до кінця жовтня 2024 року він перебував на лікуванні та реабілітації у різних медзакладах, але із квітня йому не нараховували додаткову винагороду (до 100 тис. грн на місяць), повідомляє Zaxid.net.

Представник військової частини у липні відмовив у нарахуванні солдату додаткової винагороди, бо він нібито перебував не на стаціонарному лікування, а на реабілітації. Правом подати до суду відзив на позовну заяву представник відповідача не скористався.

Цю справу розглянула суддя Олена Крутько, яка дослідила усі матеріали та аргументи. Згідно з довідкою ВЛК, поранення позивача пов’язане із захистом Батьківщини та класифіковане, як важке, а у спірний період (із квітня по жовтень 2024 року) він перебував на стаціонарному лікуванні у різних медзакладах.

«Згідно вимог Постанови №168 позивач набув право на отримання додаткової грошової винагороди у збільшеному до 100 тис. грн розмірі в розрахунку на місяць пропорційно дням перебування на лікуванні та у відпустці за станом здоров’я внаслідок поранення, пов’язаного із захистом Батьківщини. Відповідач не обґрунтував, з яких підстав позивачу не було нараховано та не виплачено додаткову грошову винагороду», – вказано у рішенні суду.

Суддя повністю задовольнила позов солдата, визнала протиправною бездіяльність військової частини та зобов’язала нарахувати йому додаткову винагороду за час перебування на лікуванні у спірний період.

Рішення суду ще можна оскаржити.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.