На Львівщині померла найстаріша гуска України

У селі Семенівка Львівської області на 39 році життя померла найстарша гуска України.

18.07.2023
На Львівщині померла найстаріша гуска України
Гуска Гага зі своїм господарем Орестом Зубом

Про це повідомила Лана Вєтрова, керівниця у Національному Реєстрі Рекордів України.

Зі слів одного з її господарів Ореста Зуба, усе життя Гага прожила в затишній садибі під Львовом, і навіть коли зовсім осліпла, все одно щодня повільно гуляла по подвір’ю, скубла зелену травичку, і ніхто ніколи навіть гадки не мав пустити її на бульйон.

“Ґаґа вилупилися з яєчка у далекому 1984 році. Вона старша за мене та пережила усіх мешканців нашого невеличкого сімейного обійстя неподалік Львова, куди після Другої Світової приїхала сімʼя мого дідуся.
З Ґаґою відходить ціла епоха. Для нашої сімʼї вона була справжнім символом. Ми навідувалися до неї майже щотижня. Щира подяка сусідам, які слідкували за нею”,зазначив Орест Зуб.

Гуска Гага зі своїм господарем Орестом Зубом

Господарі Гаги встигли подати до Національного Реєстру Рекордів заявку на рекорд найтривалішого життя гуски. Але за правилами реєстрації рекордів, потрібно сформувати доказову базу. Без цього не реєструється жоден рекорд.

“На цьому етапі підготовки до рекорду й пішла знаменита Гага в свій пташиний рай… Нам дуже сумно від цього, і ми щиро співчуваємо її господарям, для яких Гага стала ну прямо родинним символом…” – йдеться у повідомленні.

До слова у 2018 році експерти внесли до Національного Реєстру Рекордів в категорію “Жива природа” досягнення блакитноокого гусака-довгожителя Гоші з села Володькова Дівиця на Чернігівщині. На дату фіксації рекорду Гоші виповнився 31 рік.

На фото гусак Гоша

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.