В Україні посилять контроль за складанням екзаменів з водіння

Контроль як за теоретичними, так і практичними екзаменами передбачатиме відеоспостереження й аудіофіксацію.

02.05.2023
В Україні посилять контроль за складанням екзаменів з водіння
Фото: умовне

Міністерство внутрішніх справ вирішило посилити контроль за складанням як теоретичних, так і практичних екзаменів з водіння, повідомив голова відомства Ігор Клименко в інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“На сьогодні назріло питання, яке стосується практично кожного громадянина України, – чистота і прозорість складання теоретичних і практичних іспитів на водіння автотранспортом. Ми хочемо мінімізувати отримання водійських ліцензій без відповідного навчання і без відповідного чистого складання цих іспитів”, – заявив він.

За його словами, класи, де складатимуть теоретичні іспити, до кінця цього року будуть обладнані відповідними камерами, які унеможливлять існування так званих сліпих зон. Також, як розповів міністр, буде ідентифікація обличчя кожної людини, яка прийде складати іспити.

“Крім того, хочемо дати кожному громадянину можливість самостійно опановувати теорію ПДР або з репетитором, тобто не обов’язково буде ходити в школу. Головне – прозорість складання іспитів”, – звернув увагу Клименко.

Він уточнив, що до людей з інвалідністю мобільні сервісні центри виїжджатимуть до того чи іншого населеного пункту.

Крім того, як зазначив міністр, до кінця цього року планується обладнати майже 150 автомобілів камерами 360 градусів, які зможуть показувати весь салон – щоб бачити учня, інструктора, планшет, можливі порушення і підказки. За словами Клименка, ці машини будуть обладнані трекерами з визначенням маршруту руху, а також здійснюватиметься повний аудіозапис із салону автомобіля.

Також він розповів, що у рамках реформи міністерство планує скоротити кількість сервісних центрів: зараз їх 148, а залишиться тільки 55.

“Весь персонал сервісних центрів пройде перевірку на благонадійність, і в тих сервісних центрах, які залишаться працювати на кінець року, ми хочемо бачити саме людей, на яких немає скарг. Змінимо частину менеджменту сервісних центрів”, – додав міністр.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.