“Укрзалізниця” заморозила проект будівництва терміналу на станції Львівщини

Чеський залізничний оператор з вересня чекає на відповідь “Укрзалізниці” щодо проєкту будівництва пересадкового термінала на станції Мостиська II.

04.04.2024
“Укрзалізниця” заморозила проект будівництва терміналу на станції Львівщини

Запуск поїзда Київ – Берлін, який чеський залізничний оператор RegioJet анонсував на 2024 рік, опинився під питанням. Причина в тому, що проєкт будівництва пересадкового термінала на станції Мостиська II на сьогодні заморожений. Про це виконавчий директор компанії Якуб Свобода заявив у інтерв’ю “Інтерфакс-Україна”.

“Я б сказав, що зараз цей проєкт скоріше заморожений: у вересні минулого року ми надіслали Укрзалізниці відповідні передпроєктні розрахунки та технічні рішення, але відтоді жодних дій не відбулося. Ми хотіли б повернутися до нього так швидко, як це можливо. Плануємо обговорювати це питання з УЗ”, – розповів Свобода.

Він наголосив, що RegioJet задекларувала готовність інвестувати кошти в будівництво термінала. Перевагою запропонованого УЗ проєкту є швидкість його реалізації.

“За правильної організації процесу проєктування і будівництво пасажирської інфраструктури триватиме чотири місяці. Тобто якщо ми отримаємо сприяння з боку наших партнерів з Укрзалізниці, то вже в середині літа цього року наші поїзди зможуть доїхати до станції Мостиська II, а пасажири зможуть зручно і вигідно подорожувати як до Чеської Республіки, так і до Німеччини”, – сказав директор RegioJet.

Пересадковий термінал на станції Мостиська II, наголосив Свобода, зможе частково розвантажити вокзал у польському Перемишлі, наблизити запуск рейсу Київ – Берлін, а також розширити можливості для інших напрямків.

“Поточний маршрут (із пересадкою в Перемишлі. – Ред.) не має достатньої спроможності для тієї кількості пасажирів, які користуються цією лінією. Тож Мостиська II буде однозначно кращим варіантом, оскільки надасть змогу фактично подвоїти пропускну спроможність цього переходу”, – зазначив Свобода.

Він уточнив, що RegioJet отримала всі необхідні дозволи для проїзду поїздом до Німеччини територією Польщі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.