“Укрзалізниця” планує дерусифікувати об’єкти залізничного транспорту

Програма розрахована на три роки (2023-2025).

21.02.2023
“Укрзалізниця” планує дерусифікувати об’єкти залізничного транспорту
Фото: умовне

Про це повідомляє пресслужба “Укрзалізниці”.

За мету мають позбутися імперських та російських назв, позначок, зображень на будь-яких об’єктах залізничного транспорту. Це стосуватиметься радянських назв залізниць, позначок кілометражу, сигнальних позначок, барельєфів, назв станцій, написів на вагонах тощо.

“Настав час назавжди позбутися радянського та імперського минулого, викинути на смітник історії все, що нас повʼязує з росією — окупантом та ворогом, що намагається знищити Україну. Настав час повністю українізувати залізницю”, – зазначили в “Укрзалізниці”. 

Крім того, планують запровадити квитки, які відповідатимуть міжнародним стандартам. 

“Скоро ви не побачите на українських залізничних квитках написів російською мовою, як того вимагають застарілі нормативні акти. Вважаємо більш коректним варіантом їх дублювання загальновизнаною міжнародною мовою — англійською”, – додали у пресслужбі. 

Що вже зроблено:

  • вивчено юридичні та технічні аспекти; 
  • опрацьовано інформацію про об’єкти, що потребують українізації;
  • створено комплексну програму українізації залізниці.

“Так, це буде велика робота, до проведення якої ми вже готові. Але ж і ефект від неї однозначно вартий і ціни, і зусиль. І її навіть порівняти не можна з ціною, яку всі ми платимо сьогодні за остаточне “прощавай, росіє”, – прокоментував в.о. голови правління АТ “Укрзалізниця” Олександр Камишін.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.