Український захисник розповів про порятунок після того, як він 4 дні жив у ямі з відірваною стопою

У Дніпрі рятують бійця, який дивом вижив після поранення на Донеччині.

07.09.2022
Український захисник розповів про порятунок після того, як він 4 дні жив у ямі з відірваною стопою
Фото з відкритих джерел

Біля Опитного він допомагав виносити побратима після обстрілу. Пішов у розвідку і наступив на протипіхотну міну. Під щільним вогнем, без медичної допомоги, їжі та води – він  вірив, що виживе. Тепер після порятунку, попри ампутацію, збирається повертатися до війська.

Про це пише ТСН.

Олександр в лікарняній палаті вже робить вправи. Вірив, що виживе, хоч шанси насправді були  мінімальні  – боєць пам’ятає усе, що витримав біля Опитного. Їхні позиції обстріляли. Саме виносили пораненого побратима, як  ворог знов відкрив вогонь. Олександр пішов перевірити, чи є міни на шляху.

“Маленькі такі міни зеленого кольору і дуже непомітні. Я пішов в розвідку, бо не встигаєш піти – пелюстки ці лежать. Розсипають їх. Буквально пройшов два метри, вертаєшся – штуки дві-три лежать. Там за три кілометри потрібно було тягнути, туди-сюди петляєш. По озерам, по окопам, десь стрибаєш”, – згадує Олександр.

Та попри усю пильність, одну з мін обійти так і не зміг. Стопу відірвало.

“До хлопців я вже не міг доповзти, бо накривали жорстоко.  Знайшов якусь яму, бо касетні пішли. Побачив яму, туди заліз і там чотири дні прожив. На четвертий день кажу: Боже, дай мені будь ласка водички. І пару цигарок. Вранці, тільки сонце вставало, вилазить місцевий житель, який прожив там вісім років без електрики”, – згадує Олександр.

Місцевий покликав військових і лише на п’ятий день після поранення Олександра доправили до своїх, а потім до лікарні Дніпра. Медики кажуть: останнім часом бійців з ампутаціями побільшало.

Олександр вдруге в збройних силах, відвоював у 2015-му, повернувся в лютому – Олександр певен: попри поранення, ще допоможе захищати країну.

“Коли стану на ноги, піду на оператора дронів. Мені однокласники зараз шукають курси”, – каже український захисник.

Попри чотири дні з тяжким пораненням у ямі без допомоги, нині він швидко відновлює сили. Медики кажуть: в Олександра оптимістичний прогноз.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.