У одній з громад Полтавщини відроджують радянський союз

У Котелевській громаді Полтавського району місцева влада широко і помпезно відзначила день народження відомого ворога української державності, діяча СРСР, вірного слуги Кремля, лєнініста-сталініста, знаного комуняки Сидора Ковпака.

29.05.2023
У одній з громад Полтавщини відроджують радянський союз
Учасники владних урочистостей зі звеличення Ковпака біля тимчасової споруди-«пам’ятника Ковпаку у Котельві»

Сидір Ковпак з 1919 р. член Всеросійської комуністичної партії (більшовиків), у 1917-19 рр. брав участь у боях проти армії Української Держави та загонів вільного козацтва, вороже ставився до УНР. У 1930-х закінчив спецшколу ОГПУ. З 1937 р. очолив радянський окупаційний виконком міста Путивль. Учасник численних боїв проти воїнів УПА, які виборювали незалежність від режимів Сталіна і Гітлера. З 1944 р. депутат Верховної Ради УРСР, з 1947 р. по 1967 р. – заступник керівника Президії ВР УРСР. Член ЦК КП(б)У в 1942-1943 та 1949-1967 роках. Брав активну участь у розшуку та жорстоких комуністичних репресіях проти українських патріотів й антирадянських діячів.

Вгодований і задоволений життям комуняка Сидір Ковпак . Ця історична світлина датована 1933 роком. Тобто тоді, коли мільйони українських селян втратили життя від страхітливого голодомору-геноциду внаслідок дій кривавої Москви, якій вірою і правдою служив малорос і конокрад з Котельви

Скільки ще треба російських ракет на українську землю, щоб владоможці у громадах спромоглися деколонізувати свою свідомість, провести кордон у своїх головах, у своїй свідомості із державою-агресором росією, яка є правоноступником СРСР?

До речі, у Полтаві вулицю Ковпака перейменовано рішенням міської ради. Тепер ця вулиця носить горду і величну назву “Героїв ОУН”. Так увічнено борців за незалежність у 20 столітті – діячів Організації українських націоналістів. Отже, у тому числі й видатного уродженця Котельви, українського військового і громадсько-політичного діяча, журналіста; члена Ради Українського військового клубу ім. гетьмана Павла Полуботка (1917), хорунжого 2-го Запорозького полку 1-ї Запорозької дивізії і полку Чорних запорожців, заступника голови УНО, редактора «Українського вісника» (1937–1940) Юрія Артюшенка.

Юрій Артюшенко

Саме йому маємо завдячувати гаслом “Слава Україні! Героям слава!”, яке тепер знає весь світ, яке шанують і використовують мільйони українців, яке є офіційним вітанням у ЗСУ. Адже 1925 року разом з однодумцями уродженець Котельви Артюшенко у Подєбрадах заснував Легію українських націоналістів і коли виникло питання про організаційне вітання, якраз Юрій Артюшенко запропонував використати вітання чорношличників (козаки полку “Чорні запорожці” Армії УНР, у якому служив і пан Юрій носили чорні шлики): «Слава Україні!» — «Козакам слава!». Пропозицію товариство прийняло, але з уточненням — відповідати треба було: «Героям слава!».

Провідні члени Леґії Українських Націоналістів. Сидять зліва направо: Микола Сціборський, Микола Тобілевич, Теофіл Пасічник-Тарнавський, Леонід Костарів, Максим Загривний. Стоять зліва направо: Юрій Руденко, Юрій Артюшенко, Дмитро Пасічник, Роман Минів, Дмитро Демчук, Олександр Чехівський, Костянтин Дударів, Ярослав Герасимович

А ще Юрій Артюшенко є автором прекрасного нарису про бій під Крутами та книги “Події і Люди на моєму шляху боротьби за Державу 1917-1966”.

Може, у Котельві є вулиця на честь славетного земляка Юрія Артюшенка? Або пам’ятник на пошану Героя-борця з росіянами? Може, влада громади читала або щось бодай чула про ст. 5 п. 4 Закону України «Про правовий статус та вшанування пам’яті борців за незалежність України у XX столітті», яким органи влади зобов’язано увічнювати пам’ять борців за незалежність? Де там…

Олег Пустовгар, регіональний представник Українського інституту національної пам’яті в Полтавській області

Джерело

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.