У Львові відбулась зустріч щодо врегулювання земельної суперечки навколо Митрополичих Садів

За ініціативи Львівської обласної державної адміністрації 12 грудня обговорили проєкт мирової угоди.

13.12.2024
У Львові відбулась зустріч щодо врегулювання земельної суперечки навколо Митрополичих Садів

Як повідомляє пресслужба ЛОВА, під час зустрічі за участю першого заступника голови Львівської обласної державної адміністрації Андрія Годика, Архиєпископа та Митрополита Львівського Ігоря (Возьняка), заступника Голови Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України Володимира Трофименка та керуючого справами виконавчого комітету Львівської міської ради Євгена Бойка сторони знайшли порозуміння щодо необхідності прийняття мирової угоди, з метою врегулювання земельної суперечки, яка триває вже протягом чотирьох років.

“Львівська обласна державна адміністрація прагне якнайшвидше врегулювати питання передачі земельної ділянки Курії Львівської Архиєпархії Української греко-католицької церкви, тому раніше запропонувала це проводити через мирову угоду”, – йдеться у повідомленні.

Проєкт цієї мирової угоди розглядався на спільній зустрічі, за результатами якої вирішили його доопрацювати робочою групою юристів. Наступну зустріч вирішили провести 20 грудня 2024 року.

Архиєпископ та Митрополит Львівський Ігор (Возьняк) підтримав пропозицію Львівської ОВА щодо мирової угоди і закликав якнайшвидше поставити крапку у цій суперечці, адже усі сторони погоджуються, що земельна ділянка має належати церкві.

Зазначимо, що Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України з минулого століття володіє земельною ділянкою в центрі Львова, поблизу Собору Святого Юра. Раніше там було розташоване спеціальне обладнання, яке служба демонтувала на вимогу ЮНЕСКО. Держспецзв’язку готова передати її Курії Львівської Архиєпархії Української греко-католицької церкви відповідно до всіх вимог законодавства.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.