У Львові відбудуться Одинадцяті наукові читання імені Івана Боберського на тему «Професор українського тіловиховання Степан Гайдучок (1890–1976): життєві здобутки напередодні Першої світової війни»

Подія відбудеться 13 березня 2025 року о 18.00 годині у Львівському палаці мистецтв за адресою вул. Коперника, 17.

11.03.2025
У Львові відбудуться Одинадцяті наукові читання імені Івана Боберського на тему «Професор українського тіловиховання Степан Гайдучок (1890–1976): життєві здобутки напередодні Першої світової війни»

Лектор: Андрій Сова – доктор історичних наук, професор, професор кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; дійсний член та голова Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка; старший дослідник, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Модератор заходу: Роман Метельський.

Подія організована у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

У межах читань будуть обговорювати низку питань. Хто найбільше вплинув на формування світоглядних орієнтирів Степана Гайдучка. Його найулюбленіші предмети під час навчання в Академічній гімназії та медичному факультеті Львівського університету. Внесок у становлення та розвиток українських руханкових і спортивних організацій в Галичині, зокрема «Українського спортового кружка», «Сокола-Батька», «України», «Пласту». Його зацікавлення різними видами спорту, спортивні досягнення, тренерську роботу, суддівство, організацію руханкових вечорів. Педагогічну працю на посаді учителя гімнастики (фізичного виховання) у гімназії Сестер Василіянок, приватній учительській жіночій семінарії Руського товариства педагогічного та дівочій школі імені Шевченка Руського товариства педагогічного. Внесок у підготовку та проведення І і ІІ Краєвих здвигів у Галичині 1911 р. і 1914 р. та участь у VІ Всесокільському злеті у Празі 1912 р. Творчу спадщину, як автора різних статей та укладача науково-методичних праць з тіловиховання.

Доповідь буде проілюстрована малознаними та невідомими фотографіями, документами і матеріалами з життя та діяльності Степана Гайдучка.

У межах читань відбудеться ознайомлення з літературою, виданою Комісією тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ та Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського.

Розголос забезпечують Українське радіо. Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Діло” та Фотографії Старого Львова.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова

Коментарі

09:47
Львівʼянин може втратити високу посаду у футболі
УЕФА відкрив справу проти віце-президента Української асоціації футболу Олександра Шевченка, який є мешканцем Львова, і головою обласної футбольної асоціації.
09:01
“На службі” у проросійських депутаток й аферистів?
ТСК, яку очолюють депутатки Юлія Яцик та Анна Скороход, спершу спричинились до відкриття кримінального провадження проти курсанта Академії Сагайдачного, а згодом на темі його звільнення влаштували дискредитаційну кампанію проти навчального закладу.
11:37
Для облаштування пункту пропуску «Краківець» на Львівщині виділили 2 млн грн
Кошти будуть спрямовані на матеріально-технічне забезпечення Львівської митниці для покращення соціальної інфраструктури міжнародного пункту пропуску для автомобільного сполучення «Краківець».
11:32
Представник омбудсмена прийде на засідання комісії УАФ щодо можливого насилля Олександра Шевченка проти фінансового директора Євгенії Сагайдак
В Українській асоціації футболу створили цілу комісію щодо конфлікту між поважним Паном зі Львова віце-президентом УАФ, голови Львівської асоціації футболу Олександром Шевченком та фінансовою директоркою Євгенією Сагайдак.