У Львові відбудуться Одинадцяті наукові читання імені Івана Боберського на тему «Професор українського тіловиховання Степан Гайдучок (1890–1976): життєві здобутки напередодні Першої світової війни»

Подія відбудеться 13 березня 2025 року о 18.00 годині у Львівському палаці мистецтв за адресою вул. Коперника, 17.

11.03.2025
У Львові відбудуться Одинадцяті наукові читання імені Івана Боберського на тему «Професор українського тіловиховання Степан Гайдучок (1890–1976): життєві здобутки напередодні Першої світової війни»

Лектор: Андрій Сова – доктор історичних наук, професор, професор кафедри олімпійської освіти Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського; дійсний член та голова Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка; старший дослідник, старший науковий співробітник відділу новітньої історії Інституту українознавства ім. І. Крип’якевича НАН України.

Модератор заходу: Роман Метельський.

Подія організована у співпраці Комісії тіловиховання і спорту імені Івана Боберського Наукового товариства імені Шевченка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Українського Фотографічного Товариства (УФОТО), Львівського Фотомузею та Львівського палацу мистецтв.

У межах читань будуть обговорювати низку питань. Хто найбільше вплинув на формування світоглядних орієнтирів Степана Гайдучка. Його найулюбленіші предмети під час навчання в Академічній гімназії та медичному факультеті Львівського університету. Внесок у становлення та розвиток українських руханкових і спортивних організацій в Галичині, зокрема «Українського спортового кружка», «Сокола-Батька», «України», «Пласту». Його зацікавлення різними видами спорту, спортивні досягнення, тренерську роботу, суддівство, організацію руханкових вечорів. Педагогічну працю на посаді учителя гімнастики (фізичного виховання) у гімназії Сестер Василіянок, приватній учительській жіночій семінарії Руського товариства педагогічного та дівочій школі імені Шевченка Руського товариства педагогічного. Внесок у підготовку та проведення І і ІІ Краєвих здвигів у Галичині 1911 р. і 1914 р. та участь у VІ Всесокільському злеті у Празі 1912 р. Творчу спадщину, як автора різних статей та укладача науково-методичних праць з тіловиховання.

Доповідь буде проілюстрована малознаними та невідомими фотографіями, документами і матеріалами з життя та діяльності Степана Гайдучка.

У межах читань відбудеться ознайомлення з літературою, виданою Комісією тіловиховання і спорту імені Івана Боберського НТШ та Львівським державним університетом фізичної культури імені Івана Боберського.

Розголос забезпечують Українське радіо. Львів, Радіо “Львівська Хвиля”, Сайт про Захід України “Бомок”, Інформаційна агенція “Гал-інфо”, Громадський сайт Львова “Форпост”, Інтернет-видання “Діло” та Фотографії Старого Львова.

Гостинно пригощатиме Кава Старого Львова

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.