Священник УПЦ (МП) із Сєвєродонецька давав вказівки військовим рф, кого зі священників ПЦУ треба вбити – New York Times

Його засудили, а потім віддали на обмін з росією.

17.01.2023
Священник УПЦ (МП) із Сєвєродонецька давав вказівки військовим рф, кого зі священників ПЦУ треба вбити – New York Times
Фото: Андрій Павленко

Видання New York Times опублікувало деталі підривної діяльності священника Андрія Павленка з Сєвєродонецька. 

Андрій Павленко, настоятель православного храму на сході України. Коли прийшла війна, він залишився з вірянами і навіть відвідав госпіталь, щоб помолитися з пораненими солдатами. Але насправді, як свідчать судові матеріали, Павленко активно працював над тим, щоб вбивати українських солдатів та українських активістів, у тому числі священника з конкуруючої православної церкви у своєму місті Сєвєродонецьку.

“На півночі їх близько 500, з мінометним взводом, п’ятьма бронетранспортерами і трьома танками”, – писав Павленко російському офіцеру в березні, коли російська армія обстрілювала Сєвєродонецьк і райони навколо нього з артилерії.

“Його треба вбити”, – писав він про іншого священника, згідно з доказами, представленими під час судового процесу над ним в українському суді, які свідчать про те, що він надсилав російській армії списки людей для затримання після окупації міста. 

Павленка засудили за шпигунство, а потім обміняли в рамках обміну полоненими з рф.

За останні місяці влада заарештувала або публічно назвала підозрюваними понад 30 священнослужителів УПЦ (МП).

Нагадаємо, до 12 років ув’язнення засудили священника УПЦ (МП), який “зливав” позиції ЗСУ в Сєвєродонецьку.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.