Суд виніс вирок агенту РФ за шпигунство та підготовку диверсій у Львові

Суд в Ужгороді виніс вирок уродженцю РФ, який за завданням розвідки Генштабу збройних сил Росії збирав інформацію про критичну інфраструктуру на заході України, зокрема у Львові. Розвідникові призначили позбавлення волі на 13 років.

12.03.2025
Суд виніс вирок агенту РФ за шпигунство та підготовку диверсій у Львові

Про це йдеться у вироку, який оприлюднили 11 березня у Єдиному державному реєстрі.

Леонід Л. погодився співпрацювати з російськими спецслужбами ще у 2014 році, перебуваючи в Ставропольському краї РФ. Його завданням було фіксувати розташування критичних об’єктів у Закарпатській області та передавати дані представникам ГРУ.

У 2016 році Леонід Л. переїхав в Україну, отримав українське громадянство та оселився в Хмельницькому. Після цього він розпочав активну шпигунську діяльність. Ще у серпні 2019 року розвідник приїхав до Львова, де фотографував та передав російським кураторам інформацію про розташування адміністративних будівель, енергетичної інфраструктури та військової частини. Крім цього, фіксував і підземні переходи.

“Під час перебування у м. Львів шляхом пересилання через месенджер передано представникам РФ фото адміністративної будівлі, фото околиць адміністративної будівлі, а також місця знаходження та усіх виходів з підземного переходу, розташованого на початку вулиці Валової, між площею Міцкевича та площею Галицькою”, — йдеться у вироку.

Окрім того, під час поїздок залізницею він передавав інформацію про об’єкти залізничної інфраструктури, зокрема Бескидський тунель, залізничні мости та станції, які є частиною стратегічного 5-го транспортного коридору.

У січні 2022 року, знаючи про наміри Росії розпочати повномасштабне вторгнення, чоловік придбав авіаквитки, щоб покинути Україну в березні. 25 лютого 2022 року, через день після початку повномасштабного вторгнення, шпигуна затримали. Під час обшуку в його помешканні правоохоронці виявили 202 бойові патрони калібру 7,62 мм.

Суд визнав чоловіка винним у державній зраді, готуванні до диверсії та незаконному зберіганні боєприпасів. Леоніду Л. призначили покарання у вигляді 13 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Крім того, з нього стягнули понад 17 тисяч гривень процесуальних витрат.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.