Ростислав Ящишин розповів про службу в 63-й ОМБр та як воює екснардеп Ляшко

Бійці 63-ї окремої механізованої бригади зараз успішно нищать ворога на Лиманському напрямку, Донеччина.

31.10.2024
Ростислав Ящишин розповів про службу в 63-й ОМБр та як воює екснардеп Ляшко

Лейтенант, речник бригади Ростислав Ящишин у програмі Олега Радика “Go про” розповів, як він долучився до лав 63-ї бригади, а також про службу екснардепа Олега Ляшка.

24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабного вторгнення РФ в Україну, боєць пішов у військкомат, утім його, як і багатьох інших добровольців, не взяли. Оскільки прешочергово брали до війська тих, хто мав бойовий досвід.

“Спроб попасти не покидав і, зрештою, мені прийшла повістка… Я взяв ту повістку і пішов у військкомат. На мене так подивилаися, запитали, де я працюю, здивувалися… (ред. – Ростислав Ящишин працював генеральним директором ФК “Карпати”). Я сказав, що я нічим не кращий за тих хлопців, які там воюють і прошу мене оформити на війну. ВЛК я пройшов за кілька хвилин, я здоровий, нічого мені не бракує. Знайшлися знайомі, почали запрошувати в різні бригади. Я вибирав, тоді ще можна було так (ред.- сміється). Вибрав 63 бригаду, оскільки там було місце в пресслужбі. І я, власне, поїхав на Миколаївщину, з Миколаївщини – на Хресонщину, з Херсонщини – на Бахмут і з Бахмута вже, власне, ми більше півтора року на Лиманському напрямку знаходимось”, – поділився Ящишин.

Військовий зазначив, що 63 бригада “у плані ставлення до людей – ТОПова”. Він пояснює це тим, що командування – молоде, прогресивне та перспективне, а також постійно впроваджуються сучасні нові технології.

Ростислав Ящишин також поділився тим, які емоції та думки у нього викликають поїздки до рідного Львова.

“З одного боку дуже хочеться приїжджати до Львова, тому що я вже 2 роки на війні, а з іншого боку – мені трошки важко на це все дивитися… Коли проходиш по центру Львова десь в вечірній час, бачиш як велика кількість людей, які фізично сильні, здорові, красиві і, очевидно, розумні, відпочивають, п’ють пиво, спілкуються з дівчатами, то відразу в голові згадується, шо в нас (ред. – на передовій) відбувається. Ми сидимо по підвалах, в нас немає протічної води практично, ми миємось в озерах, про якесь пиво взагалі ніхто не говорить. Отакий дисонанс… З одної сторони, ми, начебто, добре робимо свою роботу, ми добре воюємо, якщо вони мають можливість сидіти, відпочивати, насолоджуватися життям, а з іншого боку – хлопці, ну хто ж нас поміняє?! Ми теж не вічні!” – зазначив військовослужбовець.

Окрім цього, Ростислав Ящишин підняв тему мовного митання та наголосив, що більшість місцевого населення Лиманщини спілкується українською мовою. Стосовно військових, то він зазначив, що 98% бійців 63-ї бригади – це захисники зі заходу України: Львівська, Волинська, Тернопільска, Івано-Франківська, Закарпатська, Рівненська, Хмельницькі області, тому усі вони спілкуються українською.

Варто зазначити, що у 63-й бригаді воює екснардеп Олег Ляшко. Ростислав Ящишин розповів про роботу колишнього народного депутата:

“Якби мені хтось розказав або я не бачив сам, то я би не повірив, але я це бачу. Він цілодобово на командному пункті, він – командир батальйону, він постійно керує всіма процесами: вночі – нічними дронами, вдень – денними дронами, дистанційне мінування… Постійно покращує матеріально-технічну базу бригади: дрони, підтримка від своїх партнерів. До нас Кличко, мер Києва, приїжджав і привіз величезну кількість дуже дорогих дронів… На Ляшка виливують дуже багато бруду в інтернеті і я йому вже не раз казав: “Будемо якось відповідати, ні?” А він каже: “Ми всім роти не закриємо, на це нема часу. Треба воювати! Говорити будемо після війни.”

Ростислав Ящишин також наголосив, що у вересні 2024 року батальйон безпілотних систем 63 бригади, командиром якого є Олег Ляшко, увійшов в ТОП-10 безпілотних систем ЗСУ.

“Я думаю, це показник дуже хороший”, – підсумував військовий.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.