Ростислав Ящишин розповів про роботу 63-ї бригади та фінансову допомогу від можновладців Львівщини

Ростислав Ящишин, лейтенант, речник 63 окремої механізованої бригади у програмі Олега Радика “Go про” розповів про службу військових на передовій та матеріальну підтримку українських захисників, яка для багатьох представників місцевої влади – у пріорітеті.

28.10.2024
Ростислав Ящишин розповів про роботу 63-ї бригади та фінансову допомогу від можновладців Львівщини

63 бригада має великий бойовий досвід і значні успіхи на полі бою. Бійці захищали Україну із самого початку російсько-української війни й продовжують давати відсіч окупантам сьогодні.

Зокрема речник бригади Ростислав Ящишин розповів у програмі Олега Радика “Go про”, що навіть мінімальними ресурсами можна досягти значних успіхів, якщо є мудре й правильне управління. Успіх на полі бою залежить також від якісної розвідки, грамотного мінування та миттєвого реагування.

“Нам вдається відбивати абсолютно всі штурми: і піхотні, і механізовані. Якщо говорити про те, чого бракує, то, звичайно, бракує нової сучасної техніки. Дуже бракує. Я маю на увазі артилерії далекобійної. Я кожного разу, коли бачу, що Німеччина чи США передають гаубиці чи РСЗВ, то я завжди чекаю, коли воно до нашої бригади попаде. Ну поки що не попадає (ред. – сміється). Насправді наша бригада дуже успішні результати показує, дуже успішні, але ми все-одно працюємо старою технікою, але ми дуже цінуємо її. В нас САУшки, та вони старі, але вони стріляють, вони на ходу в танк попадають”, – прокоментував Ящишин.

Також він зауважив, що на фронті бракує людей, оскільки військові списуються через поранення, є втрати, а підкріплення й підсилення – не є великим.

“Аде є “плюс”, тому що в нас дуже чудові інструктори і вони настільки якісно підготовлюють всіх, хто до нас приходить. Тобто не важливо чи це журналіст, чи бухгалтер – він має вміти тримати автомат, кидати гранату, переміщатися “двійки-трійки” по окопах. Всі це мають вміти. Тому що є така фраза “Не всі піхотинці – бухгалтери, але всі бухгалтери – піхотинці”. Тобто всі мають вміти воювати”, – наголосив Ящишин.

Зокрема військовослужбовець зазначив, що місцева влада охоче допомагає 63-ій окремій механізованій бригаді. На запити військових закуповують те, що сьогодні вкрай потрібне на передовій – це дрони, автомобілі, рації, РЕБи і всі необхідні засоби для Збройних сил України.

Я приїхав спробувати отримати дивіденди для нашої бригади: фінансові, матеріальні, різні. І, власне, був приємно здивований, оскільки досить непогано мені це вдалося. Тобто я звертався і до голови Львівської обласної військової адміністрації, і до міського голови Андрія Садового, і до мера Стрия, і до мера Сколе, і до мера Жовкви. Всі вони, всі ці поважні панови допомогли нашій бригаді фінансово: на РЕБи, на дрони, на автомобілі, на будівельні матеріали, які необхідні зараз до зими. Щиро вдячний. Також “Львівобленерго” потрібно згадати, яке допомогло нам дронами. І також звичайні прості люди, які не входять до якихось організацій, вони також збирають (ред. – кошти), роблять збори, закуповують складові до дронів…“, – наголосив військовослужбовець.

Міському голові Стрия Олегу Канівцю Ростислав Ящишин висловив окремі слова вдячності, оскільки він скерував мільйон гривень на потреби 63-ї бригади.

“Я тільки прийшов, ми потисли руки і він каже: “Я даю мільйон!” Це колосальна підтримка, ми зараз закупимо РЕБи на ці гроші і так само врятуємо наших хлопців”, – поділився військовий.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.