Приблизно 120 тис. громадян на Львівщині мають борг із податку на нерухоме майно

Оподаткуванню цим податком підлягають квартири площею понад 60 кв.м, будинки – понад 120 кв.м та нежитлова нерухомість.

09.08.2024
Приблизно 120 тис. громадян на Львівщині мають борг із податку на нерухоме майно

Цьогоріч у Головному управлінні ДПС у Львівській області сформували 299 повідомлень-рішень про сплату податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, повідомляє пресслужба Львівської ОВА.

Оподаткуванню цим податком підлягають квартири площею понад 60 кв.м, будинки – понад 120 кв.м та нежитлова нерухомість (незалежно від площі).

Податкові повідомлення-рішення про нарахування суми податку на нерухоме майно надсилають платникам за їхньою податковою адресою. Проте, як зазначають в управлінні оподаткування фізичних осіб ГУ ДПС у Львівській області, податкова адреса здебільшого відрізняється від фактичного місця реєстрації. Інформацію щодо податкової адреси (її зміни) платник зобов’язаний подавати до контролюючого органу самостійно, проте громадяни рідко коли цього дотримуються.

Таким чином податкові повідомлення-рішення надсилають за адресою, де платники не проживають, унаслідок чого утворюється борг, виникають штрафні санкції та обтяження на майно боржників. На сьогодні приблизно 120 тис. громадян мають борг з податку на нерухоме майно.

Податківці інформують, що фізичні особи, які володіють майном, можуть ознайомитися з проведеними нарахуваннями також в особистому Електронному кабінеті, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через мобільний застосунок «Моя податкова».

Довідково

Відповідно до пп. 266.10.1 п. 266.10 ст. 266 Податкового кодексу України, податкове зобов’язання за звітний рік з податку на нерухоме майно сплачується фізичними особами протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення – рішення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.