Проти Омбудсмана Лубінця відкрили друге кримінальне провадження

24 лютого 2025 року детектив НАБУ зареєстрував вже друге кримінальне провадження відносно Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Дмитра Лубінця.

26.02.2025
Проти Омбудсмана Лубінця відкрили друге кримінальне провадження

Про це повідомив журналіст Володимир Бойко.

“Усе ж таки директор НАБУ Семен Кривонос не зовсім безнадійний. Якщо його публічно вчити основам кримінального процесу, він інколи виконує необхідний мінімум”, – зазначив Бойко.

Зокрема він повідомив, що 24 лютого 2025 року детектив після неодноразових нагадувань журналіста врешті виконав ухвалу слідчого судді ВАКС від 5 лютого 2025 року і зареєстрував вже друге за цей місяць кримінальне провадження стосовно Лубінця. Перше було зареєстроване 5 лютого через те, що Омбудсман шахрайським шляхом виманив 18 тисяч євро готівкою в нідерландської правозахисниці Маріам Ламберт. Як пояснив Бойко, Лубінець пообіцяв витратити гроші на допомогу дітям, утім кошти “поклав собі до кишені.”

Другий епізод внесений у ЄРДР за фактом розкрадання 20 млн грн з державного бюджету.

“Як виявилось, Лубінець оформлював у Секретаріат Уповноваженого на роботу «мертвих душ», зарплатню яких привласнював. Розповідаю Кривоносу, що треба зробити далі: треба ініціювати перед прокурором САП питання про об’єднання обох епізодів у одне провадження та допитати мене як заявника. Якщо детектив…, перепрошую, старший детектив Іван Сергійович Дячук не знає, який номер присвоїти об’єднаному провадженню – я підкажу. А заодно нагадую, що в моєму повідомленні про кримінальне правопорушення була ще низка епізодів і ще два фігуранти, які допомагають Лубінцю в злочинній діяльності. Це голова Держспецзв’язку Потій та начальник Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій Держзспецзв’язку Титаренко. Відносно цих достойників також треба реєструвати кримінальне провадження”, – наголосив Володимир Бойко.

Нагадаємо, на прохання Омбудсмана, Олександр Потій і Олександр  Титаренко видали розпорядження про блокування доменного імені персонального блогу Володимира Бойка та низки сайтів, що передрукували статтю «Уповноважений з корупції». До слова, йдеться про блокування 16 сайтів, серед яких два львівські сайти «Форпост» та «Бомок».

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.