Правозахисниця розповіла про скандальні забудови у львівських Брюховичах

Забудовники продовжують зводити житлову нерухомість, масштабні апарт-комплекси, збільшують об’єми будівництва, не враховуючи думку громади, яка виступає проти втрати цінних природних ресурсів у Брюховичах поблизу Львова.

21.10.2024
Правозахисниця розповіла про скандальні забудови у львівських Брюховичах

Провозахисниця, адвокатка Ярина Остапик у програмі Олега Радика “Go про” розповіла, що усі актуальні питання й проблеми Брюхович стосовно земельних ділянок, незаконного будівництва та крадіжок лісу не зменшились, а навпаки – їх стало більше.

“Мені видається, що Львівська міська рада однією рукою кричить про те, що було порушення, а іншою рукою дозволяє теперішнім власникам, забудовникам, власникам озер вчиняти ті самі дії і навіть рухатися вперед по багатьох факторах”, – зазначила Ярина Остапик.

Зокрема вона розповіла про скандальну ділянку із недобудованою школою на вул. Широкій, 2. У 1990-х роках тут почали будувати школу, утім так і не завершили. У 2020 році, за кілька тижнів до своєї ліквідації, Брюховицька селищна рада передала цю ділянку у постійне користування ГО «Асоціація інвалідів захисників вітчизни «Львівська здравниця». Формально – для будівництва реабілітаційного центру учасників АТО. Однак пізніше з’ясувалося, що на центр реабілітації запланували виділити лише один відсоток запланованої забудови, а ділянку хочуть забудувати апартаментами та готелем.

“Інформації про неї (ред. – ГО) немає, депутати про неї нічого сказати не можуть. Є інформація негласна, що вона мала зв’язки з покійним Пісним”, – розповіла адвокатка.

За її словами, Брюховицька селищна рада вже кілька років намагається домовитись зі забудовником: “Вона стоїть на стороні забудовника, а не на стороні громади… Вони кричать “лови, хапай Доманського”, а насправді справу Доманського (ред. – колишній селищний голова Брюхович) своїми руками і продовжують”.

Аналогічна ситуація є зі сквером, площею 30 сотих, поблизу “Чебуречної”. Громада подала звернення і зареєструвала петицію про його розширення, яку підтримала міська рада.

“Зараз в міській раді розглядається ще одне звернення, щоб на території скверу продовжити будівництво багатоповерхівки, а фактично сквер зробити біговою доріжкою навколо цієї багатоповерхівки. І слід вам сказати, що руки з того ж місця ростуть: власником будинку, де планується багатоповерхівка, є родич Доманського“, – пояснила Ярина Остапик.

Зокрема вона зазначила, що є безліч питань до попередніх голів Брюховицької селищної ради: Івана Сало, Олексія Процика та Володимира Доманського, які незаконно розпоряджались земельними ділянками, лісами та озерами.

Місто має вибрати долю Брюхович і визначити, що воно не хоче там багатоповерхівок. Тому що так чи інакше у великого мегаполісу має бути якась велика рекреаційна зона. І забудова багатоповерхівками вона унеможливлює рекреацію в майбутньому, тому що це є навантаження на транспорт. Ну, ніхто не хоче відпочивати на березі озера, де над тобою нависає п’ятиповерховий будинок, ніхто не хоче бути в термалах, де поряд стоять 5-6 будинків…”, – підсумувала Ярина Остапик.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.