Помер владика УГКЦ Василь Медвіт

12 вересня на 76-му році життя після тривалої хвороби відійшов у вічність єпископ-емерит Василь Медвіт.

13.09.2024
Помер владика УГКЦ Василь Медвіт

Про це повідомили у пресслужбі Української Греко-Католицької Церкви.

Владика відійшов у вічність в монастирі отців василіан у Варшаві.

Одразу після смерті архиєрея Блаженніший Святослав у храмі Успіння Пресвятої Богородиці при монастирі отців василіан у Варшаві відслужив панахиду за його упокій.

Зранку цього дня Глава Церкви відвідав важкохворого владику Василя, з яким поспілкувався і запевнив у духовній підтримці та молитві за нього.

“Молімося за упокій душі новопереставленого слуги Божого архиєрея Василя! Нехай Господь прийме його безсмертну душу у свої небесні оселі й оселить там, де немає болі, ні печалі, ні зітхання, але життя безконечне! Вічна йому памʼять!” – зазначили у повідомленні.

Про похоронні відправи повідомлять згодом.

Довідка

Владика Василь Медвіт, ЧСВВ, з 1994 по 2013 рік здійснював активне єпископське служіння, зокрема в Україні. Він служив як єпископ-помічник Львівської архиєпархії поруч із блаженнішим Мирославом Іваном Любачівським, був апостольським візитатором для вірних УГКЦ у Казахстані та Середній Азії, а також екзархом Києво-Вишгородського екзархату з осідком у Києві. За 2 роки він разом із протодияконом Михайлом Продиусом відвідав майже всі греко-католицькі громади і парафії цього екзархату. Крім цього, владика Василь виконував обов’язки Секретаря Синоду Єпископів УГКЦ і служив єпископом Курії Верховного Архиєпископа поруч із блаженнішим Любомиром Гузаром. Також він був єпископом-помічником Донецько-Харківського екзархату УГКЦ.

Цього року єпископ-емерит Василь відзначив потрійний ювілей: 75 років — від дня народження, 40 — ієрейського рукоположення та 30 — архиєрейської хіротонії.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.