Оксана Єзерська розповіла про перевірки підприємств, виробничий травматизм, неформальну зайнятість і штрафи на Львівщині

 Начальник Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Оксана Єзерська стала гостею студії ТРК “Перший Західний” у програмі Олега Радика «Go про».

02.06.2025
Оксана Єзерська розповіла про перевірки підприємств, виробничий травматизм, неформальну зайнятість і штрафи на Львівщині

В ексклюзивній розмові з ведучим вона розповіла, як працює Держпраці у період воєнного стану та відповіла на найактуальніші запитання.

Як змінилася робота Держпраці у період воєнного стану?

“Умови воєнного стану внесли суттєві корективи у діяльність Держпраці. Акцент змістився на превентивну роботу, консультаційну підтримку роботодавців і працівників, швидке реагування на критичні випадки порушень трудових прав, зокрема в умовах евакуації, релокації бізнесу та змін в організації праці.”

Перевірки та контроль у період воєнного часу:

– Які питання підлягають контролю у період воєнного стану?

– Коли і як перевіряють підприємства?

– Які порушення найчастіше трапляються при працевлаштуванні і в процесі виконання роботи?

Неформальна зайнятість і відповідальність: 

– Чому неформальна зайнятість — гостра проблема?

– Що втрачають неоформлені працівники?

– Які штрафи загрожують роботодавцям і за що?

Виробничий травматизм:

– Як реагує Держпраці на виробничі травми?

– Що таке прихований виробничий травматизм і як його виявляють?

Підтримка релокованих підприємств:

– Яку допомогу Державна служба з питань праці надає релокованим підприємствам?

Психосоціальна підтримка працівників на робочому місці — новий напрямок роботи Держпраці, що сприятиме адаптації ветеранів у трудових колективах.

Оксана Єзерська наголосила на необхідності суворого дотримання законодавства про працю та охорону праці. Порушення можуть мати серйозні наслідки, за які передбачена адміністративна, дисциплінарна, матеріальна та навіть кримінальна відповідальність.

“Заклик до роботодавців і працівників — бути відповідальними, дотримуватись норм трудового законодавства та дбати про безпеку на робочому місці. Лише спільними зусиллями ми зможемо створити безпечне та справедливе трудове середовище”, – зазначила Єзерська.

Детальніше — у відеоінтерв’ю з Оксаною Єзерською у програмі «Go про» на ТРК “Перший Західний”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.