Нардеп заявив, що Лубінець здійснює вибірковий захист дитбудинків й інтернатів в Україні

В Україні понад 700 закладів інтернатного типу, де проживають діти. З них понад 40 – приватні. Їх мають перевіряти Уповноважений ВРУ з прав людини або його Представники.

18.11.2024
Нардеп заявив, що Лубінець здійснює вибірковий захист дитбудинків й інтернатів в Україні

Як повідомив народний депутат України Павло Сушко, певні заклади дійсно перевіряють та встановлюють порушення. Утім, чорний піар зараз робиться здебільшого на закладах спецосвіти.

“При цьому без жодного аналізу причин того, чому заклади освіти стали масово використовуватися як звичайні дитячі притулки для проживання та утримання дітей. Просто негатив щодо роботи конкретного закладу з узагальнюючою оцінкою для всіх. І це все вже було”, – зазначив Сушко.

Нардеп звернувся до Дмитра Лубінця та наголосив, що Верховна Рада України обрала його, щоб він перш за все був на захисті прав дітей. Це стосується усіх закладів, зокрема, приватних. Також Сушко зазначив, що Лубінець повинен висвітлювати лише обʼєктивну інформацію по всіх проблемах.

Зокрема Сушко запитав, чи все добре в: дитячих будинках-інтернатах; приватних дитячих будинках та притулках; лікарнях та інших закладах, де діти фактично живуть роками.

“Чому Ваші представники не бачили кричущих порушень прав дітей при попередніх перевірках?! І в чиїх інтересах вони діють зараз, вимагаючи від голів ОВА ліквідувати освітній заклад всупереч діючому законодавству та передати його з дитячої сфери в іншу – під потреби дорослих?!

Як взагалі можна вимагати дотримання одних прав дітей за рахунок порушення інших їх прав?!

І чи не впливає на обʼєктивність та незалежність Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини якщо діяльність його Офісу, моніторингові візити, ймовірно, фінансуються за рахунок недержавних організацій?!” – звернувся нардеп до Уповноваженого з прав людини.

Павло Сушко також повідомив, що готує запит на пана Омбудсмена Лубінця:

“Скільки було моніторингових візитів, розклад по регіонах і країнах і зазначення за рахунок яких видатків, в тому числі транспортні витрати, добові, проживання: бюджетні чи ГО.

І по кожному моніторингу чисельність моніторингової групи: скільки людей, з них працівники офісу та залучені із ГО, і яка РЕЗУЛЬТАТИВНІСТЬ цього процесу.

По результатах відповіді – повідомлю суспільство.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.