На Львівщині виявили західний квітковий трипс у партії салату

Працівники Держпродспоживслужби у Львівській області затримали вантаж партії салату «Айсберг», вагою 2250 кг, що надійшов із Нідерландів та експортувався через Польщу.

18.04.2025
На Львівщині виявили західний квітковий трипс у партії салату

Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби у Львівській області.

“Державним фітосанітарним інспектором під час фітосанітарного контролю у відділі митного оформлення м. Львова після огляду вантажу було відібрано підозрілий зразок і направлено в лабораторію. За результатами фітосанітарної експертизи виявлено карантинний організм, обмежено поширений на території України – західний квітковий трипс (Frankliniella occidentalis Perg.)”, – йдеться у повідомленні.

У зв’язку з цим, до вантажу застосовано відповідні фітосанітарні заходи, зокрема прийнято рішення повернути вантаж до країни-експортера.

Нагадаємо, нещодавно працівники Держпродспоживслужби у Львівській області затримали вантаж партії броколі, вагою 3,6 тонни, в якій виявили західний квітковий трипс.

Західний квітковий трипс – найнебезпечніший шкідник овочевих, декоративних і квіткових культур закритого ґрунту. Його присутність призводить до економічних втрат при комерційному вирощуванні рослин. Відзначається багатоїдністю, здатністю переносити на рослини вірусні хвороби, а також складністю боротьби з ним.

Дорослі комахи та личинки західного квіткового трипсу легко переносяться вітром, а також на одязі та у волоссі персоналу теплиць. Трипс переноситься зі зрізаними квітами, розсадою та іншим садивним матеріалом.

Тому необхідно здійснювати постійний карантинний контроль приватних і державних тепличних господарств, куди завозиться імпортна розсада овочів, квітів та інший садивний матеріал.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.