Литовський театр опери та балету прибрав із репертуару твори російських композиторів

10, 11 і 14 лютого замість “Ромео і Джульєтти” С. Прокоф’єва покажуть балет “Барбора Радвілайте”, а 23, 24 і 25 лютого замість “Весни священної” Ігоря Стравінського – балет “Процес”.

13.01.2023
Литовський театр опери та балету прибрав із репертуару твори російських композиторів
Фото: Delfi

Про це повідомляє Delfi, посилаючись на Литовський народний театр опери та балету (ЛНТОБ).

“Обидва балети – відомі твори національної сцени. Балет Анжеліки Холіної “Барбора Радвілайте” успішно збирає повні зали вже 12-й сезон – з весни 2011 року. Квитки на цей балет купити нелегко. У балеті звучить музика Стасіса Вайнюнаса, Арвідаса Малціса та інших композиторів, автор сценографії – художник Маріюс Яцовскіс, художник з костюмів – Юоазас Статкявічюс. У балеті розказана історія кохання Барбори Радвілайте та Сигізмунда Августа”, – йдеться в повідомленні ЛНТОБ.

“Процес” – дебютну виставу Мартінаса Рімейкіса – публіка вперше побачила в грудні 2017 р. Постановка була нагороджена двома “Золотими сценічними хрестами”, один вручили Рімейкісу, інший – композитору Міндаугасу Урбайтісу. Сценографію до балету за романом Франца Кафки “Процес” створив Маріюс Яцовскіс. Художник з костюмів – Юргіта Янкуте. Балет “Процес” був запрошений на гастролі в Польщу і в Чехію, 2019 року його показав французький телеканал Mezzo. 

“Перепрошуємо у глядачів, які заздалегідь купували квитки на вищезгадані вистави, але побачать інші. Однак ЛНТОБ вирішив врахувати рекомендацію Мінкульту і тимчасово, до закінчення війни в Україні, утриматися від публічних показів творів російських авторів, оскільки в росії культура тісно пов’язана з агресивною політикою цієї країни. Про це, звертаючись до світової культурної спільноти, просив і міністр України Олександр Ткаченко. Ми сподіваємося на розуміння глядачів ЛНТОБ та їхню підтримку, тим паче, що замість балетів, від яких ми відмовляємося, ми покажемо улюблені публікою вистави”, – сказала представниця ЛНТОБ Юргіта Скетіте-Норвайшене.

Нагадаємо, у Литві планують відмовитися від балету “Лускунчик”. Українці просять бойкотувати твори російського композитора Петра Чайковського, допоки не закінчиться війна.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.