Львівського письменника Юрія Винничука виключили з Українського ПЕН

Письменника Юрія Винничука виключили з Українського ПЕН після його публікації «Була колись розпусна епоха» на сайті «Збруч». В Українському ПЕН вважають, що його публічні висловлювання суперечать цінностям організації та шкодять репутації.

07.03.2025
Львівського письменника Юрія Винничука виключили з Українського ПЕН

Про це повідомляє PEN Ukraine.

«Український ПЕН не толерує проявів гендерно зумовленого насильства і дотримується принципів, висловлених у Women’s manifesto Міжнародного ПЕН, зокрема у його першому пункті Non-violence («…покласти край насильству проти жінок у всіх його формах, зокрема юридичних, фізичних, сексуальних, психологічних, вербальних та цифрових…»). Засадничі поняття поваги до людини та її гідності саме зараз піддаються випробуванням, і сьогодні особливо важливо їх захищати», – йдеться у заяві.

Колонку Винничук опублікував після того, як львівська журналістка Катерина Родак заявила про домагання професора факультету журналістики Йосипа Лося.

У публікації йдеться, що тепер настали часи, коли залицяння можуть сприйняти як злочин, а слово “дорогенька” викликає обурення у “журналісточок”. Винничук також пише про Йосипа Лося, який “проробляв це з багатьма іншими студентками” тому, що завжди знаходилася та, яка погоджувалася.

За словами письменника, йому було б неприємно, якби його “спробувала погладити якась цьоця”, але за його юності це “усе це було буденною справою”.

В порядку речей була ще одна сторона сексуального надуживання: переспати з п’яною, практично непритомною дівчиною. Ніхто це тоді не вважав зґвалтуванням. Якби дівчина написала заяву в міліцію, з неї б лише посміялися. Зараз навіть через десять-двадцять років після події можна заявити про ґвалт і добитися покарання. І навіть при відсутності доказів. Є лише її слово проти його слова”, – написав Винничук.

Коли публікація викликала резонанс, Винничук заявив, що хотів висловити підтримку Катерині Родак. Всі звинувачення у його бік він назвав “цькуванням”.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.