Львівські лікарі прооперували серце 53-річного пацієнта через прокол у руці

Пацієнт мав ураження коронарних артерій та перебував у передінфарктному стані.

07.08.2024
Львівські лікарі прооперували серце 53-річного пацієнта через прокол у руці

Як повідомляє Перше медичне об’єднання Львова, 53-річний львів’янин Іван Бебих вперше відчув біль у грудях пів року тому. Тоді чоловік звернувся до районної лікарні.

“Мені зробили кардіограму. Результати показали, що моє серце б’ється так, ніби я два тайми футболу відбігав. Але сильні задишка і біль в грудях з’являлися під час ходьби або підйому важких предметів. Напевно через це я і знехтував дообстеженням та не розпочав лікування”, — зазначив чоловік.

Нещодавно дорогою на роботу самопочуття чоловіка погіршилося і він звернувся до медиків. Тоді він був у передінфарктному стані.

“Це вже критичний момент, коли така сильна задишка у пацієнта з’являється навіть у стані спокою. Ми одразу провели коронарографію і виявили багатосудинне ураження коронарних артерій“, — говорить завідувач відділення кардіології та інвазивної терапії Василь Процько.

Пацієнту запропонували аортокоронарне шунтування — це відкрита операція на серці із розрізом грудної клітини та довгим відновленням потому. Саме таке оперативне втручання рекомендоване пацієнтам із багатосудинним ураженням.

“Через високу травматизація і тривалу реабілітацію — пан Іван категорично відмовився від такого втручання. При цьому чоловік усвідомлював, що без відновлення нормальної прохідності судин серця не житиме”, — йдеться у повідомленні.

Лікарі вирішили спробувати прооперувати пацієнта через прокол на шкірі. Так медики змогли виконати стентування та балонну ангіопластику.

Під час операції медики виявили чотири критичні звуження судин — дві судини розширили стентами, а дві — роздули балонами. Усе це лікарі зробили через сантиметровий розріз на руці.

“Таким чином повністю відновили нормальне кровопостачання серця. Як все відбувалося, пацієнт бачив на власні очі, адже всю операцію був при свідомості. Попри ризики, все вдалося”, — повідомили у медзакладі.

Наступного дня після операції чоловіка виписали із лікарні.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.