Лікарі у Львові врятували від ампутації ногу воїна

У Львові медикам вдалося врятувати ногу пораненого десантника, 27-річного Олекси Клюка. Після п’яти місяців, поки тривали операції та лікування, кінцівку воїна знерухомило.

19.07.2023
Лікарі у Львові врятували від ампутації ногу воїна

Про це розповіли у Першому медичному об’єднанні Львова.

У квітні торік Олекса доєднався до лав десантно-штурмової бригади, воював на луганському напрямкому. Поранення отримує через 8 місяців, коли штурмував російські позиції.

Сам захисник розповідає:

«Вони висадились з важкої техніки, їх помітили росіяни та почали крити мінометним вогнем».

Олекса не встигає добре «закопатися». Одна з мін приземляється поруч, а її уламки шматують праву ногу. Починається масивна кровотеча. Олекса накладає собі турнікет. Побратими евакуюють пораненого до найближчого стабілізаційного пункту. Далі – Краматорськ, Дніпро та Львів.

Лікарі довго борються за збереження правої ноги захисника, виконують низку складних операцій і зрештою – ампутації вдається уникнути.

Однак п’ять місяців лікування Олекса не вставав на ноги. Його м’язи атрофувалися. Аби наново навчити захисника ходити, його скеровують до Центру Незламні у Львові. Протягом місяця Олекса щодня займається фізичною реабілітацією.

Попереду у захисника ще одна реконструктивна операція на нозі – встановлення штучної кістки. А потому – знову реабілітація.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.