Адвокатка розповіла про кардіжу лісу поблизу Львова, де виявили масові єврейські поховання

Провозахисниця, адвокатка Ярина Остапик у програмі Олега Радика “Go про” розповіла про загрозу тотальної вирубки та забудови котеджами та багатоповерхівками унікального лісу у Брюховичах.

24.10.2024
Адвокатка розповіла про кардіжу лісу поблизу Львова, де виявили масові єврейські поховання

Роками триває історія незаконного вилучення 19,1 га землі з Держлісфонду і передачі її тодішній Брюховицькій селищній раді для нібито земель запасу та рекреації. До слова, лісову територію, що між вулицями Ряснянська – Незалежності України, вилучили без рішення Кабміну. Починаючи з 2004 року, зреалізовані десятки схем крадіжки державної землі.

Варто зазначити, що у межах цих майже 20 га лісу знаходиться місце масової страти євреїв у роки Другої світової війни та їх захоронення, зокрема, йдеться про понад 40 братніх могил.

Утім, незважаючи на це, селищна рада віддала ліс в оренду новоствореним фірмам «Буддизайн» і «Новобуддизайн» для будівництва спортивно-оздоровчого комплексу. Серед бенефіціарів фірми – громадянин Німеччини Валерій Захарченко.

“Якщо німецька влада взнає, що він тут таке має, то мені буде цікаво, як на його новій батьківщині на все це зреагують”,прокоментував журналіст Олег Радик.

“Ну, це дуже хороший варіант для адвокатування, тому що ця ділянка підлягає поверненню не лише як ліси, як рекреаційний комплекс. Ця ділянка має також місця захоронення. Німеччина дуже ревниво ставиться до прав юдеїв і охорони місць масових страт Другої світової війни”, – підтвердила адвокатка Ярина Остапик.

Нині на частині колишнього лісу замість оздоровчого комплексу стоять приватні будинки, оскільки землю розділили на дрібні ділянки, на які були видані державні акти вже для житлової забудови.

Громадські активісти Брюхович протягом 20 років звертались до всіх перших осіб держави, у правоохоронні органи всіх рівнів, щоб зупинити нищення лісу, видачу фіктивних державних актів на житлове будівництво у лісі. За цей час, згідно з судовими рішеннями, державі повернули у власність лише ті земельні ділянки з площі 19, 1 га, на яких вирубаний ліс і збудовані будинки.

Станом на сьогодні по частині землі йдуть судові процеси. І поки судові розгляди тривають, ліс і місця захоронення жертв масових страт можуть забудувати котеджами та багатоповерхівками.

“Завдання правоохоронних органів продовжити і завершити повернення тих земельних ділянок”, – наголосила правозахисниця.

До слова, попри відкриті кримінальні справи щодо зловживання владою і службовим становищем, до відповідальності жодного з чиновників так і не притягнули.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.