У Львові відкрили меморіальну дошку Любомиру Гузару

16 березня пам’ятну дошку розмістили на фасаді храму свв. мчч. безсрібників Косми і Дам’яна УГКЦ, в якому охрестили і миропомазали Блаженнішого, коли йому було 4 дні.

18.03.2024
У Львові відкрили меморіальну дошку Любомиру Гузару

Про це повідомив у своєму щотижневому огляді журналіст Олег Радик.

За словами Радика, встановленню меморіальної таблиці передувало не лише непересічне життя ієрарха, а й містечкові перипетії.

Греко-католицьке середовище звернулось до мера міста з проханням про дозвіл. Усно звернулось, усно отримало відкоша. Яке було здивування представників громадських організацій, коли вони реагували на відмову, яка прозвучала десь так: «Якщо ми кожному поставимо дошку, то що ми з того Львова зробимо?» Великий піст, ми не думаємо, що священники би обманювали. Зрештою, цю фразу нам підтвердили інші джерела”, – зазначив журналіст.

Зокрема Радик наголосив, що заскочені зненацька люди звернулись до обласної влади.

“25 жовтня минулого року звернулись. 30 – отримали дозвіл. Бо власником будівлі є не місто. Правова заковика. Коли Садовий отримав запрошення на відкриття і почув, що обійдуться без них, дав наказ негайно погодити цю табличку. Що і було зроблено у сам переддень. Підписав рішення виконкому Андрій Москаленко. Але ні його, бургомістра не було на події. Образився? Не покликали? Застряв у Каннах? Відкривав для парафіян дошку начальник ЛОВА Козицький, а Глава УГКЦ Святослав Шевчук, ще й дав грамоту-подяку «другу» Садового Синютці з дружиною за донат на вікопомну табличку”, – підсумував Радик.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.