На Львівщині з’явиться сквер пам’яті воїнів-добровольців

14 березня, у День українського добровольця, у Брюховичах на вул. Незалежності України висадили дерева та встановили інформаційну таблицю.

15.03.2024
На Львівщині з’явиться сквер пам’яті воїнів-добровольців

Найближчим часом ця зелена зона офіційно отримає статус скверу, повідомляє пресслужба Львівської міськради.

«Йдеться про територію, площею 1, 4309 га. Там ростуть зелені насадження, в основному сосни та модрини, а також є дитячий та спортивний майданчики. На найближчу сесію колеги готують ухвалу, відповідно до якої ця територія отримає статус скверу та матиме балансоутримувача. Окрім того, була позиція мешканців та воїнів-добровольців, щоб присвятити цей сквер воїнам добровольчих формувань», – розповіла керівниця департаменту міської агломерації ЛМР Ірина Круглова.

14 березня а цій локації добровольці, активні місцеві мешканці та представники міста висадили 5 модрин. Також там встановили інформаційну таблицю з назвою скверу.

«Останні роки ця територія була занедбана. Ми шукали шляхи, як її впорядкувати. Вийшла гарна нагода, коли дізнались, що хлопці шукають місце, де б можна було облаштувати сквер, присвячений добровольцям. Ми запропонували це місце у Брюховичах. Зібралися всі, долучилися комунальні служби міста і буквально за три дні очистили цю територію. Для нас, місцевих мешканців, це дуже важливо. Це фактично діючий сквер, тут завжди багато людей», – розповіла місцева мешканка Юлія Лацик.

Також керівниця департаменту міської агломерації Ірина Круглова та голова Шевченківської районної адміністрації Ірина Джурик привітали представників добровольчих формувань.

«Ви заслуговуєте на велику шану і повагу. На початку повномасштабної війни першими своє плече підставили наші хлопці-добровольці, які біля наших райадміністрацій стояли в черзі, щоб їх записали в добровольчі формування. Як ви є – нам і тут, в тилу, спокійніше. А тепер завдяки нашій співпраці тут буде гарний сквер, присвячений воїнам-добровольцям», – зазначила Ірина Джурик .

Надалі сквер пам’яті воїнів добровольчих формувань буде обслуговувати ЛКП «Зелений Львів».

Як прокоментував журналіст і доброволець 2014 року Олег Радик, ідея такого увіковічення героїв прийшла у світлу голову дружини Героя України Хаммера Наталі Бобанич. Місцину порадила Юлія Лацик. Маємо ще один плюс, територію буде збережено від загребущих забудовників.

Довідка

День українського добровольця відзначають 14 березня. Саме в цей день у 2014 році на тренувальну базу в Нових Петрівцях з Майдану Незалежності вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану для формування першого добровольчого батальйону. Чоловіки й жінки самоорганізувалися та вирушили на схід України – на захист нашої держави та її суверенітету.

Пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році, щоб вшанувати мужність та героїзм захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності нашої країни.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.