Чоловіка, який осквернив пам’ятник Бандері у Тернополі, засудили

14 грудня 2021 року зловмисники облили пам’ятник Степану Бандері у Тернополі червоною фарбою.

12.12.2023
Чоловіка, який осквернив пам’ятник Бандері у Тернополі, засудили

Невдовзі правоохоронці встановили особи хуліганів – ними виявилися чоловік та його спільниця, які приїхали у Тернопіль з Житомира та за 5 500 гривень, отриманих від замовника погодилися облити пам’ятник Степану Бандері у Тернополі червоною фарбою, повідомляє Захід.нет.

«Вночі 14 грудня 2021 року замовник звернувся до малознайомої жінки із пропозицією за грошову винагороду облити червоною фарбою пам’ятник Бандері. На цю пропозицію вона погодилася і зазначила, що знайде співвиконавця. Того ж дня близько 01:18 ночі в Житомирі вона отримала 1600 гривень передоплати на банківську картку. Невідома жінка домовилася домовився з обвинуваченим про спільне вчинення злочину і запропонувала передати частину коштів. Після чого вони сіли в автомобіль марки Opel Askona і приїхали в Тернопіль», – йдеться у вироку суду.

Вже місті жінка за отримані гроші придбала банку червоної фарби і розлила її в менші скляні пляшки. Приблизно 0 12:11 14 січня обвинувачений разом зі спільницею приїхали до пам’ятника Степану Бандері, припаркували поруч автомобіль. Жінка сиділа всередині салону, а чоловік підійшов до монумента і кинув кілька пляшок з фарбою в нього. Після цього він сів в машину і виїхав з Тернополя.

Через годину замовник переказав другу частину суми виконавцям в розмірі – 3695 гривень. Згідно з висновками експертих обвинувачений завдав комунальному підприємству «Об’єднання парків культури і відпочинку м. Тернополя» через осквернення пам’ятника матеріальну шкоду на суму 2323 гривні.

В суді чоловік свою вину повністю визнав. Оскільки він раніше був засуджений за грабіж і повністю не відбув міру свого попереднього покарання, то Тернопільський міськрайонний суд присудив йому 4 роки ув’язнення. Термін покарання йому почали зараховувати з березня 2023 року. Також обвинувачений повинен сплатити 4290 гривень за проведення криміналістичних експертиз в бюджет держави.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.