Лікарі у Львові пересадили нирку 12-річній дівчині із рідкісним захворюванням

У львівській лікарні Святого Миколая пересадили нирку 12-річній Антоніні з Івано-Франківська. У дівчинки нирки працювали тільки на 15%.

18.07.2023
Лікарі у Львові пересадили нирку 12-річній дівчині із рідкісним захворюванням

Про це повідомляє Перше медичне об’єднання Львова.

Коли Антоніні було 9 років, її батьки зауважили, що дитина майже не росте.

“У 2019 році ми помітили, що дитина відстає у зрості від своїх одноліток, ніби росте, але дуже повільно. З 2019 року шукали проблему. А потім пішло ускладнення на ніжки”, — розповіла мама дівчинки.

Лікарі діагностували у Антоніни нефронофтиз Фанконі — вроджене генетичне захворювання. Його дівчинка успадкувала від тата. При цьому, з батьком і молодшим братом — все добре.

“Ця спадкова недуга нещадна саме до дівчаток. Та призводить до ниркової недостатності. Трапляється нефронофтиз Фанконі вкрай рідко — всього 1 випадок на 100 000 населення”, — йдеться у повідомленні.

Дівчинці потрібно була термінова пересадка нирки.

“Ми зробили обстеження дитини, мами та тата на сумісність, але вийшло так, що ні мама, ні тато не підходять. Через це дитину поставили в чергу на трансплантацію від посмертного донора”, — говорить лікар-трансплантолог Тарас Вівчарівський.

Посмертним донором для Антоніни став 50-річний чоловік з Тернопільщини. Лікарі констатували в нього смерть мозку, його родичі погодилися на забір органів.

Пересадку Антоніні провели в Центрі трансплантології. Втручання тривало понад 6 годин і минуло успішно. Нирка одразу запрацювала на операційному столі. На четвертий день після операції всі показники пацієнтки нормалізувалися. Тож орган повністю приживився.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.