На форумі у Львівській області вивісили перевернутий прапор. Фото

27 січня у Дрогобичі на Львівщині провели “мультикультурний Форум” за участю місцевої влади і відомих осіб.

30.01.2023
На форумі у Львівській області вивісили перевернутий прапор. Фото

Першим звернув увагу на те, що державний прапор на згаданому заході був перевернутий, доктор історичних наук Андрій Гречило.

“27 січня (14 за ст. ст.) 1918 року Центральна Рада затвердила “Тимчасовий закон про фльоту УНР”, яким вперше фіксувалися українські блакитно-жовті прапори для військового та торговельного флотів.

28 січня 1992 року Верховна Рада України постановою “Про Державний прапор України” затвердила синьо-жовтий прапор.

27 січня 2023 року в Дрогобичі провели “мультикультурний Форум”, але … під ось таким прапором”, – йдеться у дописі історика у фесбуці.

“Державний символ України, прапор – є перевернутий. Це не історична дискусія на тему кольорів, а затверджений державний символ. Україна не впала, щоб міняти державні символи і не впаде – весь цивілізовний Захід разом із Українцями нині відстоюють державні символи”, – також прокоментував подію історик Іван Матковський.

Зауважимо, що серед гостей заходу були відомі історики, викладачі, політологи, громадські діячі та політики: Андрій Красножан, Мирослав Маринович, Парасковія Дворянин, Тарас Возняк, Василь Дорош, Андрій Павлишин, Володимир Єшкалєв, Данило Яневський, Тарас Кучма, Валентина Бодак. Організатором форуму виступило Управління культури та розвитку туризму, зокрема керівниця відділу культури та мистецтв Леся Татарська. Вів захід ведучий Андрій Альберда.

“Під час Форуму порушили низку актуальних питань про історичне полікультур’я Дрогобича, як в умовах сьогодення вживатися з росіянами, як міграція людей впливає на інтеграцію у громадах. А також питання мови, культури та цінності своєї самобутності, проблему міжрелігійного діалогу. Феномен Донбасу і Криму. Процеси декомунізації та дерусифікації”, – пояснили мету події у Дрогобицькій міській раді.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.