В Україні оновлять маркування пачок із сигаретами

Це допоможе боротися з курінням за правилами ЄС.

04.04.2023
В Україні оновлять маркування пачок із сигаретами
На фото пачка сигарет з Канади

Про це повідомляє МОЗ України.

Зараз Міністерство охорони здоровʼя завершує процес імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, тож у межах цієї роботи оновлює маркування пачок з сигаретами. Україна запровадила маркування у 2012 році та долучилася до 42 країн, що роблять так само.

Міністерство переглянуло текстові та ілюстративні варіанти попередження про загрозу куріння, що застосовуються в інших країнах. У результаті обрали варіанти маркування з Канади, Австралії, Таїланду та двох громадських організацій Vital strategy та «Діти, вільні від тютюну», оскільки вони показали найбільшу ефективність. 

«Тож ми маємо необхідну кількість варіантів наборів маркування пачок і затвердимо їх найближчим часом», – зазначив головний санлікар Ігор Кузін.

У МОЗ додали, що з 2012 року більшість форм реклами тютюнових виробів заборонена в Україні, проте не була врегульована так звана тютюнова викладка – демонстрація виробів у точках продажу. Це створювало ризики того, що діти й підлітки можуть активніше долучатися до куріння, якщо вони постійно бачитимуть таку рекламу.

Зазначимо, Україна ратифікувала рамкову конвенцію Всесвітньої організації охорони здоровʼя із боротьби проти тютюну у 2006 році, тож має 17 років стабільного курсу боротьби з тютюнопалінням.

За даними Держстату, з 2008 по 2020 рік поширеність куріння серед людей від 12 років знизилася на 36%.

За прогнозами ВООЗ, до 2025 року Україна мала б знизити поширення куріння ще на 25,9%, однак у МОЗ припускають, що через повномасштабну війну цього показника досягнути не вдасться. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.