ЗСУ “затрофеїли” рідкісну машину для керування вогнем САУ

Йдеться про унікальний пересувний пункт розвідки та управління артилерійським вогнем 1В119 “Реостат”.

16.11.2022
ЗСУ “затрофеїли” рідкісну машину для керування вогнем САУ

Про це повідомили в Telegram Управління стратегічних комунікацій ЗСУ.

“ЗСУ затрофеїли чергового рідкісного звіра. Пересувний пункт розвідки та управління вогнем артилерії – 1В119 “Реостат”. Це ще радянська технологія, але їхня кількість була обмежена. У кацапів на озброєнні було менше півсотні. На сьогодні відомо про 3 знищені та 7 трофейних 1В119″, – йдеться у повідомленні.

Як відзначає Ukraine Weapons Tracker, зазвичай “Реостат” використовують з 120-мм самохідними артилерійськими установками 2С9 “Нона”. За даними Defence-ua, українські військові могли мати справу з такою технікою раніше, адже є фото “Реостату” в камуфляжі ЗСУ.

Машина достатньо рідкісна — в радянському союзі зробили 60 таких, які мали дістатися росії після розвалу. Відзначимо, ними володіли два з’єднання десантних військ окупантів. За оцінками незалежних експертів, вони втратили вже сім — дві знищені, а п’ять стали трофеями.

В 1В119 “Реостат” окрім специфічної апаратури є польовий телефон ТА-57, прилад керування вогнем ПОУ-9 та танкова апаратура для навігації. За експлуатаційною заявкою, батарея САУ під керуванням “Реостату” може відкривати вогонь вже за 10 хвилин після переміщення.

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.