Якщо росіяни у Латвії не складуть іспит із латиської, їх можуть силою вивезти на кордон

Громадяни росії, які проживають у Латвії, які не складуть тест на знання державної мови, необхідний для продовження постійної посвідки на проживання, і добровільно не покинуть країну, можуть бути примусово доставлені на сухопутні прикордонні пункти, а у випадках, коли росія їх не прийме.

30.03.2023
Якщо росіяни у Латвії не складуть іспит із латиської, їх можуть силою вивезти на кордон
Фото: умовне

У Латвії буде право доставляти їх до інших держав, випливає зі сказаного відповідальними посадовими особами, пише TVNET.

Перехідні положення закону про імміграцію передбачають, що посвідка на проживання громадян росії чинна до 1 вересня 2023 року. Якщо вони хочуть її продовжити, до цієї дати їм необхідно подати до Управління у справах громадянства та міграції документ, що підтверджує знання держмови.

Керівник Державного центру змісту освіти (VISC) Лієні Вороненко повідомила, що наразі для складання іспиту зареєструвалися понад 8000 росіян. Очікується, що вони складуть тести до кінця травня, а можливість повторного проходження тесту може бути надана в червні-липні. Інші громадяни росії зможуть подати заявку на тестування з 1 червня.

На запитання депутатів про те, як влада має намір чинити стосовно громадян росії, які не виконали вимог закону, начальник відділу повернення та надання притулку Державної прикордонної охорони Марек Хонявко відповів, що рішення про примусове виселення будуть крайнім заходом у ситуаціях, коли люди добровільно не виконують прохання про виїзд.

Тільки у разі ігнорування такого прохання може настати рішення про примусове виселення.

Як наголосив Хонявко, відповідні особи матимуть право оскаржити рішення про примусове випровадження у суді й на цей час виконання рішення буде зупинено. Зараз неможливо прогнозувати кількість людей, які можуть бути піддані примусовому випровадженню. Прикордонна охорона має досвід примусового випровадження великої кількості іноземців із Латвії за короткий проміжок часу, ресурсів також достатньо.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.