Вибух у Джанкої міг завадити росіянам повністю спорядити кораблі “Калібрами”

Маються на увазі “Калібри”, які маркуються як “НК” – надводні.

23.03.2023
Вибух у Джанкої міг завадити росіянам повністю спорядити кораблі “Калібрами”
Фото: ракета "Калібр"

Про це заявила речниця пресцентру ОК “Південь” Наталія Гуменюк в етері телемарафону, повідомляє РБК-Україна.

За її словами, корабельне угрупування ворога досить потужне, ворог вивів в Чорне море на бойове чергування 15 кораблів, серед яких є три ракетоносії – два надводних та один підводний.

“Вчора вони посилили корабельне угруповування. Це може говорити про те, що ворог намагається тримати нас в напрузі. Попри те, що надводні кораблі можуть бути не споряджені, оскільки “джанкойський вантаж” не дістався пункту призначення”, – сказала Гуменюк.

Вона пояснила, що ракетоносії, які заходили в пункт базування в очікувані того самого “вантажу”, можуть бути неповністю споряджені. Але вона зазначила, що є й підводний човен, що становить велику небезпеку.

“Хоча на підводному човні лише чотири ракети, але вони високоточні і можуть бути застосовані по особливо важливих об’єктах”, – зазначила Гуменюк.

Вона додала, наявність ракетоносіїв на бойовому чергуванні означає про можливу готовність окупантів до ракетного удару за різними напрямками.

“Оскільки розосередження зусиль протиповітряної оборони на повітряні ракетоносії, надводні та підводні і, ймовірно, “Шахеди” – це і є головна задача ворога сьогодні. Вони іншої тактики для себе поки не придумали, як тільки розгалужувати всі загрози, щоб ППО не встигала спрацьовувати, але ми все одно встигаємо”, – підсумувала Гуменюк.

Нагадаємо, внаслідок вибухів у Криму було знищено російські ракети “Калібр”. У ЗСУ прокоментували вибухи в окупованому Джанкої.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.