В Україні накрили 50-тисячну “ботоферму”, яка поширювала фейки про війну

Неправдиву інформацію допомагали розповсюджувати громадяни РФ та жителі тимчасово окупованих територій України.

07.10.2022
В Україні накрили 50-тисячну “ботоферму”, яка поширювала фейки про війну

Масштабну мережу ботоферм, яка поширювала фейки та пропаганду про війну в Україні, викрили правоохоронці.

Про це повідомив під час брифінгу начальник Департаменту кіберполіції Юрій Виходець.

За його словами, ботоферма нараховувала понад 50 тисяч ботів у соціальних мережах та поштових сервісах. Чотирьох організаторів мережі вже встановили.

“Для реалізації злочинної схеми фігуранти залучали громадян рф та жителів тимчасово окупованих територій України. Виконавці отримували оплату за створені акаунти у російських рублях через заборонені в Україні електронні платіжні системи”, – зазначив начальник Департаменту кіберполіції.

Юрій Виходець додає, що фейкові сторінки використовували для поширення неправдивої інформації щодо війни та виправдання окупації українських територій.

“Генерували майже 3 тисячі фейкових акаунтів на тиждень. Крім цього, фігуранти рекламували фішингові шахрайські сторінки”, – зауважив поліцейський.

Під час обшуків правоохоронці вилучили майже 35 тисяч SIM-карт різних мобільних операторів України та інших держав, а також комп’ютерну техніку, мобільні телефони та документацію.

Розслідується кримінальне провадження за ч. 3 ст. 361 Кримінального кодексу України. Фігурантам загрожує до восьми років позбавлення волі.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.