У СБУ розповіли про оборудку керівництва заводу «Мотор Січі» на користь окупантів

Служба безпеки України офіційно підтвердила затримання ексвласника та почесного президента ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва. Його затримали в межах справи про незаконне постачання товарів військового призначення для російської штурмової авіації.

24.10.2022
У СБУ розповіли про оборудку керівництва заводу «Мотор Січі» на користь окупантів

Про це повідомили в СБУ.

За даними слідства, до оборудки причетне керівництво заводу, розташованого на Запоріжжі. Посадовці діяли у змові з наближеними до кремля представниками російської корпорації «Ростех», яка є одним із головних виробників озброєнь для збройних сил рф.

  • СБУ
  • СБУ

Як зазначає СБУ, зловмисники налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до росії. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів типу:

  • Мі-8АМТШ-ВН «Сапсан»;
  • КА-52 «Алігатор»;
  • Мі-28Н «Нічний мисливець».

Правоохоронці встановили, що відповідні зразки армійської авіації окупанти масово застосовували для повномасштабного вторгнення до України. Це, як зазначається, підтверджують численні факти знищення згаданих ворожих бойових вертольотів нашими захисниками.

Для обходу обмежень на торгівлю з рф організатори схеми використовували підконтрольні комерційні структури у трьох країнах Близького Сходу, Європи та Східної Азії. Саме ці компанії відправляли «замовлення» українському виробнику нібито для потреб іноземної сторони.

Проте після отримання військової продукції «посередники» переправляли її до росії. Також росія використовувала своїх іноземних спільників для ремонту та обслуговування власної авіатехніки з використанням українських запчастин.

СБУ встановила всіх організаторів оборудок, задокументувала їхні злочинні дії та проводить комплексні заходи для притягнення винних до відповідальності.

Працівники СБУ окрім Богуслаєва затримали начальника Департаменту зовнішньо-економічної діяльності «Мотор Січі».

Їм оголосили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України: колабораційна діяльність (ст. 111-1) та пособництво державі-агресору (ст. 111-2).

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.