У російського олігарха Фрідмана заявили про намір вийти з бізнесу рф

Водночас як збираються продавати бізнес, який холдинг Фрідмана, за їхніми ж словами не контролює, – загадка.

03.05.2023
У російського олігарха Фрідмана заявили про намір вийти з бізнесу рф

Після виходу розслідування журналістів про співпрацю російського бізнесу олігарха Фрідмана з росгвардією (страхування службового транспорту) та міноборони рф (відкриття нових магазинів мережі «Воєнторг-Пятерочка») – в олігарха заявили, що вирішили вийти з російського бізнесу (страхового та банківського).

Таку заяву 3 травня зробив керівник материнського холдингу бізнесу Михайла Фрідмана, зареєстрований у Люксембурзі, повідомила авторка та ведуча програми розслідувань “Схеми” Наталія Седлецька.

Вона зазначила, що після публікації журналістського викриття та на другий рік повномасштабного вторгнення рф у Фрідмана заявили, що «сьогодні займатися одночасно бізнесом у росії та на Заході, зокрема й в Україні – абсолютно неможливо», і є потреба «робити вибір».

“А те, що в росії їхні дочірні компанії понад рік війни обслуговують росгвардію та мають обороти на пів мільярда рублів зі структурою міноборони рф – намагаються пояснити тим, що втратили вплив на російський менеджмент цих компаній. Як вони при цьому збираються продавати бізнес, який за їхніми ж словами не контролюють – загадка”, – пише журналістка.

Вона вказала, що заява люксембурзького холдингу Фрідмана розміщена на сайті українського банку «Сенс банк» – (АльфаБанк). Який разом з Київстаром, Моршинською, сервісом Helsi.Me продовжує контролюватись структурами російського олігарха.

Додамо, що міністр юстиції України Денис Малюська заявив, що факти викладені у розслідуванні журналістів «Схем» про співпрацю бізнесу олігарха Фрідмана з російськими військовими нарешті може стати підставою для старту процедури конфіскації його активів на користь держави Україна, адже це прописано в законі про санкції. 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.