У Білорусі створюють аналог ПВК “Вагнер”

Охоронному підприємству віддали у розпорядження центр спеціальної підготовки, де раніше тренувалися спецназівці Білорусі.

11.01.2023
У Білорусі створюють аналог ПВК “Вагнер”

У Білорусі готують аналог бойовиків приватної військової компанії “Вагнер”. Про це розповів представник Об’єднаного перехідного кабінету опозиціонерки в екзилі Світлани Тихановської з оборони й нацбезпеки Валерій Сахащик у коментарі Deutsche Welle.

Приватному охоронному підприємству “ГардСервіс” диктатор Олександр Лукашенко дозволив мати вогнепальну зброю. Сахащик припускає, що “ГардСервіс” готують до участі в бойових діях, вишколи проводять на кількох білоруських полігонах.

“Я знаю, що офіцери 5-ї бригади спецпризначенців (базується в Мар’їній Гірці Мінської області – Ред.) тренують працівників “ГардСервіс” на своєму полігоні. Крім того, компанія забрала собі базу колишнього центру спеціальної підготовки “Динамо”, там також відбуваються активні дії”, – каже представник Тихановської.

За його інформацією, персонал “ГардСервіс”, чисельність якого різко зросла і вже сягає близько тисячі осіб, тренується вже кілька місяців.

“Підготовка і набір кадрів тривають уже кілька місяців. Персонал збільшили офіцерами, прапорщиками, сержантами й солдатами, які служили в силах спеціальних операцій і в спецпідрозділах силових відомств Білорусі”, – зазначив опозиціонер.

Представник Тихановської не виключає, що учасників “ГардСервіс” можуть використовувати в диверсійно-розвідувальних групах (ДРГ), або для штурмів міст за аналогією з “вагнерівцями”.

У виданні зазначають, що наприкінці липня-серпня до Мінська прибули найманці з ПВК “Вагнера”, які мали навчати працівників “ГардСервіс”. За чутками, працівникам обіцяли відрядження і в майбутньому зарплату в 10 тисяч білоруських рублів (близько 3700 євро).

“З’явилася якась людина, яка почала розсилати різним ЗМІ розповіді про те, як співробітників “ГардСервіс” тренують співробітники з ПВК “Вагнер”. На підтвердження він надсилав своє посвідчення, де було замащено фото, ім’я та прізвище. Ідентифікувати цю людину було неможливо, як і те, наскільки правдиву інформацію він надавав”, – зазначає журналіст Білоруського центру розслідування Олексій Карпеко.

Приватне охоронне підприємство “Гард Сервіс” було сформовано в Білорусі в червні 2020 року. Відповідно до указу диктатора Лукашенка, всі учасники компанії офіційно мають право носити, зберігати та використовувати службову і цивільну зброю, а також інші інструменти для застосування фізичної сили “в порядку, встановленому законом для воєнізованої охорони”.

“Ймовірно, перед президентськими виборами у Білорусі знадобилася приватна структура на випадок не найсприятливішого сценарію для Лукашенка. У ПОП (приватне охоронне підприємство) набирали колишніх ветеранів силових структур, служби безпеки президента, спецназу, спеціальних підрозділів КДБ, МВС, Держприкордонкомітету”, – говорить Олексій Карпенко.

Потрапити туди можуть лише “перевірені” люди.

“Я знаю кілька колишніх силовиків, які намагалися туди влаштуватися, але їх проігнорували – потрібний певний бекграунд”, – каже Карпеко.

За його словами, підприємству віддали у розпорядження центр спеціальної підготовки, де раніше тренувалися спецназівці з Білорусі та інших країн, переважно африканських та південноамериканських. На озброєнні у підприємства є зокрема пістолети, автомати і снайперські гвинтівки.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.