Стало відомо про загибель білоруського добровольця в Україні

Олег Пономаров загинув ще 7 липня, але про смерть білоруса стало відомо лише зараз.

23.12.2022
Стало відомо про загибель білоруського добровольця в Україні

Чоловік приїхав воювати в Україну ще у 2014 році. Спочатку служив у батальйонах «Шахтарськ» і «Карпатська Січ». Брав участь у боях біля шахти «Бутівка» та в Пісках на сході України. Про це пишеРадыё Свабода”.

Пономаров народився в Харківській області. Коли його батьки розлучилися, разом з матір’ю переїхав на її батьківщину, в білоруський Могильов. У Білорусі хлопець працював слюсарем на заводі. Олег Пономаров отримав українське громадянство у 2017 році. 

“Він дуже хотів допомогти Україні. Він розумів, що Росія гнобить його батьківщину”, – розповів брат Олега Пономарова Остап .

Перший позивний Олега був “Ортега”, так він назвав себе на честь іспанського філософа. Потім він став “Катом”. Останнім часом мав позивний “Хмурий”.

Пономаров служив заступником командира бойової машини, стрільцем-оператором штурмового взводу десантно-штурмової роти в батальйоні “Айдар”. Білорус загинув, коли російський снаряд влучив в траншею. Це сталося поблизу села Павлівка Донецької області. Поховали воїна в Ужгороді на Закарпатті, там живе його брат, який займався похоронами.

“Олег жив у Краматорську Донецької області, але йому дуже сподобалися Карпати”, – розповів брат воїна. Воїна поховали під біло-червоно-білим прапором.

“Для нього це було дуже важливо. Він завжди носив шеврон із Погонею (герб Великого Князівства Литовського, Руського та Жемайтійського, традиційний національний герб Литви та Білорусі – ред.). Олег сказав, що якщо ми тут маємо справу з Росією, то ми підемо звільняти Білорусь”,  – згадує брат загиблого.

Білоруському добровольцю було 30 років. Відомо вже про вісімнадцять загиблих білорусів, які захищали Україну від російської агресії.

Довідка

У вересні 1991 року Верховна Рада Республіки Білорусь затвердила біло-червоно-білий прапор в якості державного. Однак після приходу до влади Олександра Лукашенка в 1995 році провели референдум, за підсумками якого державний прапор  замінили на червоно-зелений, що нагадує прапор Білоруської РСР.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.