СБУ з 24 лютого викрила понад 600 російських агентів та шпигунів

З початку повномасштабного вторгнення Росії Служба безпеки України розслідує понад 1,5 тисячі кримінальних проваджень за фактами державної зради та шпигунства. Понад 340 з них вже скеровано до суду.

10.01.2023
СБУ з 24 лютого викрила понад 600 російських агентів та шпигунів
Фото: умовне

Пресслужба відомства повідомила, що з 24 лютого СБУ викрила понад 600 російських агентів і шпигунів, які проводили розвідувально-підривну діяльність проти України.

Так, у Києві СБУ нейтралізувала російську агентурну групу, до якої входили посадовці Кабміну і Торгово-промислової палати України. Чиновники передавали російській стороні розвіддані про облаштування держкордону та персональні дані українських правоохоронців.

У Миколаєві викрито колишнього керівника Миколаївської окружної прокуратури, який після 24 лютого минулого року добровільно запропонував російські стороні свою допомогу у війні проти України.

“Перебуваючи на посаді зловмисник передавав російським спецслужбам інформацію про результати ворожих обстрілів, паролі на блокпостах та відомості про військових полонених рф”, — йдеться в повідомленні.

У Хмельницькому СБУ затримала громадянина рф, який прибув в Україну ще у січні 2022 року для проведення розвідувально-підривної діяльності проти нашої держави.

“Його “легендою” було нібито відвідування родичів. А справжнім завданням – створення розгалуженої агентурної мережі для збору розвідданих і проведення диверсій у західних регіонах нашої держави”, — повідомили в СБУ.

На Волині нейтралізовано шпигуна — ним виявився громадянин білорусі, який збирав відомості про дислокацію та переміщення підрозділів ЗСУ на території регіону.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.