Росіяни вбили письменника Вакуленка з пістолета Макарова

У письменника залишились літні батьки та син з розладом аутичного спектру, яким він опікувався. 

29.11.2022
Росіяни вбили письменника Вакуленка з пістолета Макарова

Росіяни під час окупації Харківщини розстріляли письменника Володимира Вакуленка з пістолету Макарова. Про це повідомив начальник слідчого управління ГУ НПУ Сергій Болвінов.

“Наразі завершена перевірка ДНК профілю та підтверджено – загиблий №319 на Ізюмському кладовищі- це Володимир Вакуленко. В тілі знайдено дві кулі від пістолету Макарова. Фото зроблено місцевим мешканцем 12-го травня. Слідчі розшукують свідків злочинів росіян – обов’язково звертайтесь до поліції, якщо у вас є будь-яка інформація щодо злочинців”, – йдеться в його дописі.

Болвінов пояснив, що в квітні 2022 року слідчі поліціі за матеріалами ЗМІ зареєстрували провадження за фактом незаконного позбавлення волі письменника в часи окупації ворогом Ізюмського району.

У жовтні до поліції звернувся рідний батько Володимира – він був упевнений, що один із загиблих на Ізюмському кладовищі – його син.

Він розповів, що до їхнього дому 23 березня приїхали п’ять осіб, ймовірно, “лнрівці” та провели обшук. Бойовики забрали письменника та його сина – провели жорстокий допит з побиттям та відпустили.

Наступного дня, до їхнього дому в автомобілі з позначкою “Z” приїхало двоє невстановлених осіб, які силоміць вивезли Вакуленка. З цього часу живим його ніхто не бачив.

Від свідків, які хоронили українців на Ізюмському масовому кладовищі відомо, що 12-го травня до них звернулися військовослужбовці РФ з вказівкою поховати тіло чоловіка, яке знаходилось неподалік від села Капітолівка Ізюмського району. Свідки помітили кульові отвори в тілі та прострелені документи українського письменника. Тіло знаходилось на вулиці більше місяця.

Нагадаємо, журналісти раніше отримали реультати ДНК-експертизи і повідомили, що знайдене під час деокупації Ізюма на місці масового поховання тіло належить Володимиру Вакуленку.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.