росія використовує щонайменше п’ять сценаріїв викрадення українських дітей

На сьогодні викрадено або депортовано до рф уже кілька сотень українських дітей.

16.03.2023
росія використовує щонайменше п’ять сценаріїв викрадення українських дітей
Фото: умовне

росія на сьогодні використовує щонайменше п’ять сценаріїв викрадення українських дітей, розповіла Уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук.

“Перший сценарій: коли вони (окупанти) спершу вбивають батьків, а потім викрадають дитину, яка в цей час перебувала з іншими дорослими в укритті. Наприклад, у підвалі в Маріуполі”, – розповіла Герасимчук в ефірі єдиного телемарафону, пише “Інтерфакс-Україна”.

Другим є сценарій, коли дитину та батьків розлучають під час проведення т. зв. фільтраційних заходів.

“Під час фільтрації затримують батьків з різних причин або взагалі без причин. Далі везуть дитину, говорять їй про те, що вона більше не потрібна своїм батькам, що її всиновлять російські громадяни або передадуть у прийомну сім’ю, і батьки до неї більше не приїдуть”, – сказала вона.

Третій сценарій, за словами Герасимчук, включає ситуацію, коли на окупованих територіях створюють абсолютно непридатні для проживання умови і росіяни пропонують батькам віддати дитину на т. зв. “оздоровлення або відпочинок” у російські табори. Надалі цю дитину не повертають назад.

Четвертий сценарій передбачає позбавлення батьків батьківських прав (або опікунів їхнього права на опіку) за т. зв. “законами” окупаційної влади та подальше вивезення дитини на територію рф.

Відповідно до п’ятого сценарію, росіяни викрадають дитину безпосередньо із закладів інституційного нагляду.

“Тобто, вони не погоджують Україні гуманітарні коридори, і ми не можемо забрати цих дітей”, – сказала Герасимчук.

“У дітей забирають мобільні телефони, позбавляють можливості зателефонувати рідним і не беруть контакти рідних. Це робиться для того, щоб дитина не могла повідомити про своє місцеперебування, а ми не могли її знайти”, – резюмувала Уповноважена.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.