росія фінансувала катівні в Херсоні на державному рівні

Катівні в Херсоні були частиною ретельно продуманого плану рф. Міжнародна група юристів зібрала докази, які вказують на це.

03.03.2023
росія фінансувала катівні в Херсоні на державному рівні
Фото: умовне

Про це пише видання The Guardian з посиланням на міжнародну групу юристів “Mobile Justice Team”. Це група міжнародних слідчих, яка працює в Україні спільно з Генеральною прокуратурою.

Британський адвокат Вейн Джордаш, який очолює команду, зазначив, що “масові тортури, фінансовані російською державою, не випадкові, а є частиною ретельно продуманого плану”. Його мета – знищити українську національну та культурну ідентичність.

“План путіна полягає в тому, щоб окупувати Україну, підпорядкувати українське населення російському правлінню та знищити українську ідентичність. Цей план стає зрозумілішим у міру збільшення доказів воєнних злочинів і прогресу наших розслідувань”, – сказав Джордаш.

За словами адвокатів, центри керувалися фсб, а також російською пенітенціарною службою та місцевими колаборантами, і були призначені для підкорення, перевиховання або вбивства українських громадських активістів.

Крім того, як з’ясували юристи, серед ув’язнених були не тільки активісти, журналісти, державні службовці чи вчителі, але й звичайні жителі, яких окупанти зупинили на вулиці та звинуватили в нібито проукраїнській позиції через матеріали в телефоні.

За даними юристів, тільки в Херсоні за час окупації зникли безвісти близько 400 людей, невідомо скільки з них росіяни вбили, а скільки вивезли до рф.

Нагадаємо, на Херсонщині окупанти облаштували катівню в будівлі колишньої поліції.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.