Рада дозволила військовим без вищої освіти, але з бойовим досвідом бути офіцерами

Відповідний законопроєкт №8339 підтримали 283 народних депутатів.

20.03.2023
Рада дозволила військовим без вищої освіти, але з бойовим досвідом бути офіцерами

Верховна Рада дозволила надавати офіцерські звання військовим, які мають бойовий досвід, але не мають військової вищої освіти. Про це повідомив народний депутат Олексій Гончаренко.

Для отримання первинного офіцерського звання та прийняття на службу за контрактом офіцерів було успішне навчання у військових закладах вищої освіти або військових навчальних підрозділах вишів. Під час дії особливого періоду, наприклад, воєнного стану, підставою може бути вища освіта не нижче за бакалавра з проходженням курсу військової підготовки, що відповідає профілю службової діяльності.

Тепер же депутати дозволили на період воєнного стану приймати на військову службу за контрактом та надавати тоді ж первинне офіцерське звання захисникам без військової вищої освіти, але з бойовим досвідом. Вони мали проходити військову службу в зоні бойових дій не менш ніж 6 місяців.

Водночас ці люди зможуть пройти курс військової підготовки за напрямом, що відповідає профілю службової діяльності до або після призначення на посаду, але не пізніше ніж упродовж 6 місяців від дня припинення воєнного стану.

Також у законопроєкті є поправка, яка на час воєнного стану дозволяє приймати на військову службу за контрактом як офіцерів людей від 20 до 40 років. Раніше граничний вік був до 30 років.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.