«ПВК Вагнера» закупила зброю в КНДР для війни в Україні

КНДР може поставити ще більше озброєнь ворожим найманцям.

22.12.2022
«ПВК Вагнера» закупила зброю в КНДР для війни в Україні

Російська приватна військова компанія “Вагнера”, заснована Євгєнієм Прігожиним, отримала самостійно оплачену партію озброєнь від КНДР, яка має зміцнити окупаційні війська для продовження війни проти України. Про це заявив високопоставлений представник Сполучених Штатів Америки у коментарі Reuters.

«Ми можемо підтвердити, що Північна Корея завершила початкове постачання зброї для групи Вагнера, яка оплатила обладнання. Минулого місяця Північна Корея доставила переносні ракетні установки й ракети в Росію для використання компанією “Вагнер”», – розповів чиновник на умовах анонімності.

За його словами, оцінки США, засновані на відповідній розвідувальній інформації, які готуються до оприлюднення в четвер, 22 грудня, свідчать про те, що обсяги озброєнь від КНДР поки не можуть змінити динаміку бойових дій в Україні. Водночас, Штати занепокоєні тим, що Пхеньян планує передати ПВК “Вагнер” ще більше військового обладнання. 

Американські офіційні особи переконані, що постачанням зброї Росії Північна Корея прямо порушує резолюції Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй. США хочуть обговорити це питання безпосередньо в Радбезі.

Там також вважають, що прийняття зброї від КНДР найманцями демонструє збільшення ролі військової компанії у війні проти України.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.