На війні в Україні ліквідували трьох російських кримінальних авторитетів

Вони були ватажками злочинних угруповань, які, зокрема, займалися вбивствами на замовлення.

14.02.2023
На війні в Україні ліквідували трьох російських кримінальних авторитетів
Фото: умовне

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Bellingcat.

Як зазначає розслідувальна група, один з убитих кримінальних авторитетів – Андрій Бережних. Він був засуджений до 25 років позбавлення волі у 2013 році за вбивства та інші правопорушення, скоєні під час його керівництва бандою у Саратовській області з 1994 до 2011 року. Його також судили за замах на вбивство 10 людей.

Спочатку його ОЗУ займалося торгівлею зброєю, але цим діяльність не обмежилася – вони разом із “колегою” Андрієм Курпачом напали з гвинтівками на групу молодих людей, вбивши трьох. За майже 20 років дії злочинного угруповання його члени скоїли низку інших вбивств, їхніми цілями також були місцеві бізнесмени. У 2003 році ОЗУ визнало провину в нападі на саратовську телекомпанію із застосуванням гранатомета РПГ-26.

У мережі розповсюджують інформацію про те, що Бережних було вбито 8 грудня 2022 року – через місяць після того, як його завербували “вагнерівці”. На честь загибелі злочинця під час Різдва було влаштовано службу у Балаківському соборі Святої Трійці.

У Bellingcat зазначають, що ще одного кримінального авторитета РФ Сергія Максименка ліквідували на війні в Україні в грудні 2022 року. Його засудили до 25 років в’язниці, оскільки був лідером злочинного угрупування “Олімпія”, яке протягом 1990-х та 2000-х років займалося сутенерством, здирством та вбивствами.

Зокрема, на початку ОЗУ скоїло низку вбивств – переважно власників місцевого бізнесу та лідерів суперників банд. У 2003 році члени угруповання з бейсбольними битами та мисливськими рушницями напали на сімох чоловіків та їхніх дружин у місцевому барі.

За інформацією Bellingcat, після вступу до лав окупантів на фронті був убитий і Ігор Куск – ветеран війни СРСР в Афганістані. Він створив своє злочинне угруповання в Татарстані 1998 року. У його лавах була велика кількість таких же ветеранів, як і він.

Банда спочатку займалася малопомітними замовними вбивствами, але пізніше вона напала на двох гендиректорів будівельної компанії “Татсантехмонтаж”. Підприємство почало співпрацювати з ОЗУ, і такі вбивства були пов’язані зі спробами гендиректорів стати “незалежними” від угруповання.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.