На російському аеродромі «Енгельс-2» зменшилася кількість боєздатних літаків

Ворог також збудував там захисні споруди.

09.01.2023
На російському аеродромі «Енгельс-2» зменшилася кількість боєздатних літаків

Після грудневих ударів по аеродрому стратегічної авіації «Енгельс-2», розташованому в Саратовській області рф, російська армія приблизно втричі зменшила число боєздатних бомбардувальників на його території. Це з’ясували журналісти програми «Схеми», проаналізувавши супутникові знімки Planet Labs від 7 січня, які отримали у своє розпорядження.

Станом на суботу ворожі війська розміщували на згаданому об’єкті лише шість бойових літаків, які активно використовуються для здійснення масованих ракетних обстрілів України. Йдеться про чотири стратегічні бомбардувальники Ту-95 і два – Ту-160.

Як зауважили журналісти-розслідувачі, на супутникових знімках за 6 грудня 2022 року, місяцем раніше, на аеродромі «Енгельс-2» можна було побачити близько 20 таких літаків.

7 січня на території об’єкту також залишався напіврозібраний Ту-95, транспортний ІЛ-76 чи ІЛ-78 та пасажирський Ту-154.

Ба більше, у «Схемах» помітили, що загарбники збудували захисні бар’єри біля злітної смуги в східній частині аеродрому. Військові експерти припускають, що таким чином росіяни могли створити захист від уламків, джерелом яких можуть стати ймовірні вибухові пристрої. 

З цієї бази злітає стратегічна авіація, яка задіяна в ракетних ударах по Україні. Після атак на базу 5 і 26 грудня минулого року, чисельність літаків на аеродромі почала скорочуватись.

 

 

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.