На Прикарпатті студент, який створив проросійський канал в Telegram, “спалився” на помсті викладачу

Коломийський міськрайонний суд Івано-Франківської області визнав місцевого жителя винним у низці злочинів проти основ національної безпеки.

31.03.2023
На Прикарпатті студент, який створив проросійський канал в Telegram, “спалився” на помсті викладачу
Фото: умовне

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 15 березня.

За матеріалами справи, 6 квітня 2022 року хлопець 22 років створив телеграм-канал “Херсонська Республіка”, на який підписалося 256 людей. Він розповсюджував там російськомовні публікації й заклики до захоплення державної влади, до участі в організації незаконних референдумів на тимчасово окупованій території, поширював матеріали з образами й зневагою щодо українських військових, а також виправданням російської збройної агресії, називав Україну “неонацистською” державою тощо.

У судовому засіданні чоловік вину не визнав і тільки сказав, що обшук в його житлі провели незаконно, тому докази недопустимі. Інші пояснення відмовився, посилаючись на Конституцію України.

Показання дав свідок, який розповів, що у квітні 2022-го йому з різних невідомих номерів почали телефонувати з погрозами, оскільки його номер телефону і приватні дані були зазначені у телеграм каналі “Херсонська народна республіка” як організатора референдуму по приєднанню регіону до росії.

Він звернувся до СБУ. У липні 2022 року працівники СБУ повідомили свідку, що встановили особу, яка вказала його дані у вищевказаному каналі. Цією особою виявився студент, якому він почав викладати свій предмет у березні 2022-го. Свідок розповів, що не мав неприязних стосунків з обвинуваченим до червня 2022 року, коли той, не погоджуючись з оцінкою, написав на нього скаргу в ректорат.

Суд врахував молодий вік обвинуваченого, його позитивні характеристики, відсутність судимостей. Але вважає, що він не виправиться без ізоляції від суспільства 

Молодого чоловіка засудили до 6 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.