На Донеччині затримали колаборантку, яка приєдналась до лав місцевої окупаційної адміністрації

Вона сприяла поширенню кремлівського режиму і “здавала” агресору учасників руху опору.

01.12.2022
На Донеччині затримали колаборантку, яка приєдналась до лав місцевої окупаційної адміністрації
Фото: СБУ

Про це повідомляє Служба безпеки України. 

Під час захоплення Лиману жінка добровільно пішла на співпрацю з ворогом. Її призначили “головою мікрорайону “Північний”. Вона допомагала загарбникам організовувати незаконний референдум щодо “приєднання” регіону до країни-агресора.

Для забезпечення підтримки “нової влади” і збору потрібної кількості “голосів” вона пропонувала “гумдопомогу” з РФ у вигляді продуктового набору з пропагандистськими листівками. У разі незгоди підтримати фейковий плебісцит, погрожувала “скаргою” до окупаційних органів та репресіями.

Поплічницею ворога виявилась місцева жителька, яка після захоплення міста “вийшла” на загарбників і запропонувала їм свою допомогу у війні проти України. Щоб підтвердити свою прихильність, вона передала окупантам “списки” українських патріотів, які потенційно могли чинити спротив агресору.

Після звільнення Лиману колаборантка намагалась переховуватись і тим самим хотіла уникнути правосуддя.

Проте зловмисницю затримали та повідомили про підозру за ч. 5 ст. 111-1 (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади, пов’язаної з виконанням організаційно-розпорядчих або адміністративно-господарських функцій, у незаконних органах влади, створених на тимчасово окупованій території) Кримінального кодексу України.

Їй обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Санкція цієї статті передбачає покарання до 10 років ув’язнення.

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.