Можна дати дуба від холоду, – турист пояснив, які спальники не потрібно купувати військовим

Наближається зимовий період, тому рідні військових, та й самі захисники, починають пошуки спорядження для низьких температур.

10.10.2022
Можна дати дуба від холоду, – турист пояснив, які спальники не потрібно купувати військовим

Останнім часом у мережі почали з’являтись рекламні дописи, в яких пропонують придбати тактичний спальник за доволі низькими цінами. Однак таке спорядження може не зовсім виконуватиме свою головну функцію та може нести загрожу для здоров’я бійця.

Чому не варто “вестися” на такі пропозиції розповів у “Фейсбуці” турист Тарас Жовтий.

“Ці спальники описуються як дуже класні, супер теплі, на “потрійному синтепоні і флісі”, з температурою комфорту до -35С і ціною +-2000 грн. Бачив навіть по 1200 грн.

Подібні спальники не просто “трішки недотягують”, з ними все значно гірше. В такому спальнику можна дати дуба від холоду не при -35, а вже при 0 градусів”, – пояснює автор допису.

За його словами, при виборі спального мішка найважливішим критерієм є матеріал утеплювача. Найтепліші – пухові.

“Пух теж буває різний, і на спальниках всіх нормальних виробників вказується що це за пух, і є цифри, які характеризують термостійкість – наприклад 600+, чи 800. Чим цифра вища, тим вищі теплоізоляційні властивості пуху. Це досягається тим, що використовується пух різних порід качок, з різною обробкою, і т.д.”, – зазначає турист.

Фахівець наголошує, що якісний теплий спальник з невеликою вагою та високими експлуатаційними характеристиками не може коштувати 2 тисячі, адже вартість такого спорядження досягає 40-50 тис. грн.

Детальніше – у дописі автора:

Коментарі

12:41
Історія 23-річного добровольця, який став командиром взводу безпілотників на передовій
Взимку 2023 року 23-річний комп’ютерний інженер Сергій із Рівненщини твердо вирішив – з власної ініціативи вступити на військову службу. І так колишній програміст став очима артилерійської бригади: спостерігає за військовою технікою російських окупантів з допомогою безпілотних авіаційних комплексів та допомагає підрозділам гармашів її ефективно знищувати. На даний момент молодший лейтенант уже став командиром взводу безпілотних авіаційних комплексів 44 Окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола Оперативного командування “Захід” Сухопутних військ Збройних Сил України.
18:35
Переможцем тендеру буде «несподівано», але знову ОНУР?
Якщо не садиш дерева, то не ремонтуєш дороги у Львові.
13:18
Суд відпустив під заставу 90 тисяч гривень скандального львівського забудовника Андрія Кучму
Компанія ТОВ «Гарнобуд» Андрія Кучми фігурує в численних судових позовах.
20:51
Страх і ненависть до ТЦК: чому українці не люблять цю структуру?
Нещодавні неадекватні заяви й дописи нардепа Гончаренка спричинили нову хвилю дискусій щодо ТЦК. І якщо одні зауважують, що робота цієї структури — головне джерело поповнення лав українського війська, то інші наголошують на "свавіллі", "бусифікації" та порушенні прав людини. Проте не все так просто, як би нам хотілось. Бо ж ТЦК — це також частина Збройних сил України, а нехаяти власних військових у час, коли вам загрожує ворог — дуже небезпечно. То де взялась ненависть до ТЦК, хто у цьому винен і якою є роль "простих українців"? Давайте з'ясуємо.